Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM), Waves Fiyat Analizi: 12 Haziran
Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM), Waves Fiyat Analizi: 12 Haziran

Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM), Waves Fiyat Analizi: 12 Haziran

12 Haziran’da toplam altcoin piyasa değeri %6 düşerken Tezos, Cosmos ve Waves gibi altcoinler de düşüş eğilimi gösterdi. Bu tokenler 11 Haziran’ın sonuna doğru grafiklerde başka bir düşüş yaşamadan önce zaten dar aralıklarında işlem görüyorlardı.

Geçen hafta, Tezos Ekosistemi, Tezos İsrail’in AIBC Zirvesinde En İyi Sosyal Etki ödülünü kazanmasıyla işlemlerdeki ağ büyümesini vurguladı. Ancak bu, sadece bir günde neredeyse %10’luk bir düşüş gördüğü için tokenin fiyat yörüngesine yardımcı olmadı. Ayrıca Waves ve Cosmos sırasıyla %7 ve %11 düştü.

Tezos [XTZ]

Kaynak: XTZ/USD, TradingView

Dört saatlik zaman dilimine ilişkin yakın tarihli bir analizde Tezos, 7 Haziran’daki fiyat düşüşünden sonra yatay hareket kaydetti. Ancak, yazım anında, bir saatlik grafikte, XTZ’nin fiyatı 11 Haziran’ın sonunda güneye doğru hareket göstermeye başladı bu da varlık için %10 fiyat kaybına neden oldu. Bununla birlikte, bir saatlik grafikte yeşil mum çubuklarının yazım anında görünmeye başlamasıyla hafif toparlanma işaretleri ortaya çıktı.

Varlık, 3.1 dolar destek seviyesini aştıktan sonra 3.0 dolardan işlem görüyordu. Bundan önce, XTZ 3,1 dolar desteği ile 3,5 dolar direnci arasında dalgalanıyordu ve bir sonraki kilit desteği 2,7 dolar.

Bollinger Bantları, 12 Haziran’da keskin bir şekilde ayrıldı ve artan bir fiyat aralığını ve düşük oynaklığı vurguladı. Öte yandan, Chaikin Para Akışı denge noktasının altında işlem görüp güneye yöneldikçe sermaye girişleri düşük kaldı.

Ayrıca, MACD ve Signal çizgileri birbirine yakın ve ilkinde bir yükseliş geçişinin gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Waves

Kaynak: WAVES/USD, TradingView

WAVES, 7 Haziran’daki fiyat düşüşünden bu yana 12,9 dolar destek ile 14,65 dolar direnç arasında dalgalanırken, yazım anında 13,7 dolardan işlem görüyor. Token tüm zamanların en yüksek seviyesinden %66.63 düştü.

Bir saatlik grafikte Waves, Parabolik SAR’ın noktalı çizgileri mum çubuklarının altında görünmeye başlayınca %4,4 fiyat artışı gördü. Buna karşılık olarak, Müthiş Osilatör’e göre göstergede yeşil çubuklar göründüğü için yükseliş eğilimi gösteriyor.

Son olarak, kısa bir süreliğine aşırı satım bölgesinde olan varlığın Göreceli Güç Endeksi, 12 Haziran’da onu nötr bölgeye çeken keskin bir yükseliş kaydetti. RSI, yazım anında 43.7 seviyesindeydi ve satın alma baskısında bir artış olduğunu vurguladı.

Cosmos [ATOM]

Kaynak: ATOM/USD, TradingView

Cosmos Hub’ın önerisine yönelik oylama devam ederken, varlığın fiyatı düştü. Ağın enflasyon oranını artıracak ve onu sarsıcı şoklara karşı korumaya yardımcı olacak güncellemenin son oylaması 16 Haziran’da. Parabolik SAR’ın mumların altında noktalı çizgilerinin görünmesiyle ATOM için yazım anında hafif kazanımlar görüldü.

Varlık için Göreceli Güç Endeksi, 11 Haziran’dan bu yana aşırı satım bölgesinde bulunduktan sonra, göstergeyi yukarı çeken alım baskısında keskin bir artışla nötr bölgeye geri döndü. Bununla birlikte, gösterge hafif bir düşüş eğilimi gördü ve varlığı zar zor tarafsız bölgede tutarak 31.39’da bir pozisyon aldı.

Ayrıca, Sıkıştırma Momentum Göstergesi azalan düşüş basıncını vurguladı. Beyaz noktalarla gösterilen son “Sıkıştırma bırakma” ve koyu kırmızı çubukların görünümü ile momentum pozitife dönebilir.

ambcrypto


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.