Dogecoin Fiyat Analizi: 15 Haziran 2021

Dogecoin Fiyat Analizi: 15 Haziran 2021

  • Dogecoin fiyatı, 12 Haziran’da 0.30$’da daha yüksek bir dip seviyesi oluşturdu.
  • 0,328 ABD doları olan direnç seviyesini kırarsa ve 0,355 ABD dolarının üzerinde daha yüksek bir seviye ayarlarsa, Dogecoin için yükseliş başlayabilir.
  • Bununla birlikte, alıcıların 0,328 ABD Doları veya 0,367 ABD Doları değerindeki acil arz engelini aşamaması, bir düşüşle sonuçlanabilir.

Dogecoin fiyatı yükseliş eğilimi gösteriyor ve potansiyel yeni bir yükseliş eğiliminin işaretleri gösteriyor. Ancak bu yükselişin, DOGE’nin kesin bir kapanış yapması kritik bir direnç seviyesi üretmesinden sonra gelecek olan bir onaya ihtiyacı var.

Dogecoin fiyatı yükselişe hazırlanıyor

Dogecoin fiyatı, 2 Haziran’da 0,448 dolardan yüksek bir salıncak kurduğundan beri önemli bir düşüş yaşıyor. %34’lük bir satıştan sonra DOGE, 0,293 dolardan destek seviyesinin üzerinde bir dip oluşturdu ve toparlanmaya hazır görünüyor.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı önemli bir psikolojik engel olan 40.000 doları geçmesine rağmen, DOGE dahil olmak üzere neredeyse bütün altcoinler, yatırımcıların yalnızca BTC ile ilgilendiğini öne sürerek başarısız oldu.

Satın alma baskısında potansiyel bir artış olduğunu varsayarsak, Dogecoin fiyatının 0,328 dolardan ani bir direnç seviyesinin üzerinde kapanması gerekiyor.

Bunu takiben, mizahi kripto para birimi 9 Haziran’da oluşturulan 0,355 $’lık bir önceki yüksek seviyenin üzerinde daha yüksek bir zirve kurması gerekiyor. Bu hareket ilk onay işlevi görse de, 0,367 $’ın üzerinde kesin bir kapanış, bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edecektir.

Eğer bu gerçekleşirse, Dogecoin fiyatı direnç bariyerini 0,399 dolar, yani mevcut pozisyondan yaklaşık %22 uzakta, 0,325 dolar olarak etiketleyebilir.

DOGE/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView DOGE/USDT

Yatırımcıların, 0,367 doların üzerine çıkmamasının, satıcıların henüz bitmediğini göstereceğine dikkat etmesi gerekiyor. Bu durumda, DOGE talep bariyerini 0,293 dolardan yeniden test edebilir.

Bununla birlikte, 0,293 doların altında kesin bir kapanış, yeni bir düşük seviye oluşturacak ve 0,213 dolara %25 düşüş olasılığını ortaya çıkaracaktır.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.