tether ve bitfinex

Tether ve Bitfinex davası yeniden görülecek

Tether ve Bitfinex davasının davacıları yeni bir mahkemede devam eden toplu davayı yeniden başlattılar. Davacıların davayı Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlemcilerinin haklarını talep etmek için yeniden açtığı iddia ediliyor. Bu yeni gelişme, devam eden davayı nasıl etkileyecek?

Bitfinex ve Tether davası ilk olarak geçen Kasım ayında davacıların kripto borsası Bitfinex ve stabil coin firması Tether’ın yanlış bilgi verdiğini ve “Bitcoin pazarını tekelleştirmek için komplo kurduklarını” iddia etmesiyle başlamıştı.

Bitfinex davası gözden geçirildi ve yeniden görülecek

Kripto tüccarları Tether’e karşı açılan üçüncü davanın arkasında duruyorlar. Ancak, dava yeni bir davacı – David Crystal eklenmesi ile tekrar açıldı. Ayrıca, davacılar davayı New York Güney Bölge Mahkemesinde Washington D.C. dava üzerinde çalışan avukatlardan Karen Lerner’e göre:

 Davacılar, Bitcoin yatırımcılarının ve Bitcoin vadeli işlem yatırımcılarının haklarını etkili bir şekilde doğrulamak için davayı yeniden açtı.

Kripto borsası Bitfinex, analistler fiyat manipülasyonlarından şüphelenmeye başladıktan sonra 2017’den bu yana topluluk şüphelerini artırdı. Bazı araştırmacılara göre, Tether stabil coini, Bitcoin fiyatını manipüle etmek için 2017 ve 2019 boyunca birkaç kez Bitcoin’i pompaladı. Sanıklar Bitcoin fiyatını yükseltti, sonra piyasadan çekti.

2017 ve 2019’da belirli aylarda para kaybeden kripto tüccarlarının çoğu tazminat ve yasal soruşturma istiyor. İlk iddiaya göre:

Bitcoin fiyatları düşerken, sanıklar ve yardımcı komplocular USDT bastı ve Bitcoin fiyatını yapay olarak yükseltti. Sanıklar ve yardımcı komplocuları daha sonra Bitcoin’i Tether rezervlerini yenilemek için USD’ye dönüştürdüler.

Hem Tether hem de Bitfinex iddiaları reddetti

Stuart Hoegner, Bitfinex’in tüm davasına bakan başsavcısı. Davacıların toplu eylemini nerede gerçekleştirdiklerine bakılmaksızın, Hoegner’e göre Bitfinex aleyhindeki dava “haksız” dır. Bu nedenle, Hoegnier, mahkemenin yakında toplu açıklan davayı reddedeceğini söyledi. İfadesinde şunları ekledi:

Davacılar, eylemlerinin New York’un Güney Bölgesinde yapılması gerektiğini belirlediler. İlk etapta neden Washington eyaletinde olduğu sorusunu gündeme getiriyor. Şikâyet ister Washington eyaletinde ister New York’un Güney Bölgesinde yapılmış olsun, tamamen haksız kalır. Ve zamanında bertaraf edilecektir.

kaynak: atozmarkets

İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.