7 nisan kripto para

7 Nisan 2020: Kripto Para Sektöründe Öne Çıkan Haberler

7 Nisan 2020, kripto para sektöründe öne çıkan haber başlıklarını şu şekilde derledik:

  • Güney Kore Merkez Bankası ulusal para won’u dijitalleştime yolunda ilerliyor
  • Stellar Vakfı Covid-19 salgını için 2,5 milyon XLM ile bağış programı başlattı
  • Mart ayı düşüşünden bu yana düşük miktarlı Bitcoin adreslerinin sayısı artıyor
  • Tesla, Çin ithalat sürecini hızlandıracak Blockchain pilot çalışmasını tamamladı
  • Bitcoin Cash halving 8 Nisan’da gerçekleşiyor
  • BTC fiyatı toparlanırken ‘Bitcoin halving’ için yapılan Google aramaları artıyor

Güney Kore Merkez Bankası ulusal para won’u dijitalleştime yolunda ilerliyor

Merkez Bankası Dijital Parası (CBDC), birçok ülkenin gündeminde olan bir proje. Kripto Para sektörü ve finans piyasaları için önemli bir ülke konumunda olan Güney Kore’de ulusal para birimi won’un dijital versiyonu için test çalışmalarına başladı.

Güney Kore merkez bankası tarafından yürütülen projenin test aşamasının, 2021 yılı Aralık ayına kadar sürmesi bekleniyor.

Stellar Vakfı Covid-19 salgını için 2,5 milyon XLM ile bağış programı başlattı

Stellar (XLM), son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 15’lik bir yükselişle 5 sente ulaştı. Bazı analistlere göre ise XLM, kısa vadede sert düşüş yaşadığı 8 sent bandına ulaşabilme potansiyeline sahip.

Diğer yandan Stellar Vakfı, 2,5 milyon XLM ile bir bağış programı başlattığını duyurdu. Stellar Geliştirme Vakfı CEO’su Denelle Dixon, resmi Twitter hesaplarından konuyla ilgili bir video yayınlayarak covid-19 salgınıyla mücadele etmelerine yardımcı olmak için birkaç hayır kurumuna 2,5 milyon XLM dağıtacaklarını bir bağış programından bahsetti.

Mart Ayı Düşüşünden Bu Yana Düşük Miktarlı BTC İçeren Bitcoin Adreslerinin Sayısı Artıyor

Kripto veri sağlayıcısı CoinMetrics’e göre, 12 Mart’taki sert satışlara rağmen, Bitcoin (BTC), az miktarda BTC tutan adres sayısında artış kaydetmeye devam ediyor. CoinMetrics, 7 Nisan’daki “Ağ Durum Raporu” nda, toplam BTC arzının milyarda biri ila yüz milyonda biri arasındaki adreslerin son 90 günde yüzde 6 oranında arttığını belirtti.

Borsalar tarafından tutulan ETH miktarı ise son 30 gün içinde yüzde 5 artarken, BTC yüzde 3 oranında azaldı.

Tesla, Çin ithalat sürecini hızlandıracak Blockchain pilot çalışmasını tamamladı

ABD elektrikli otomobil üreticisi Tesla, blockchain’in Çin’den mal alım işlemlerini daha kolay hale getirip getiremeyeceğini test etmek için Şanghay Port Group ile beraber çalışıyor. Salı günü yapılan duyuruda, blockchain tabanlı lojistik sağlayıcısı CargoSmart, limanın tek operatörü olan Shanghai Uluslararası Liman Grubu (SIPG) Tesla’yı doğruladı.

Bitcoin Cash halving 8 Nisan’da gerçekleşiyor: Bitcoin’in geleceği için ipucu verecek mi?

BCH blok ödül yarılanması sayımına göre, piyasa değeri en büyük beşinci büyük kripto para bu hafta Çarşamba günü (8 Nisan) üçüncü 3. halving’ini gerçekleştirecek. Fiyat açısından baktığımızda Bitcoin Cash bu haftaya iyi başlamasına rağmen bugün piyasa ile beraber hareket ederek yavaş bir seyir izledi.

Mevcut 3,27 EH/s karma hızıyla, BCH ağ sağlığı pek iyi durumda gözükmüyor ve blok ödülü azaldıkça işler daha da kötüleşebilir. Bitcoin bu hafta 7.000 doların üstünde hareket etmeye devam ediyor ve “stock to flow” modeli gibi teknik tahmin göstergeleri, varlığın önümüzdeki ay ödül yarılanması sonrası hala büyük kazançlar için potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

BTC fiyatı toparlanırken ‘Bitcoin halving’ için yapılan Google aramaları artıyor

Bitcoin’in yaklaşmakta olan ödül yarılanması olayı için yapılan Google aramaları, son birkaç aydır artmaya devam ediyor. Bu durum, yatırımcıların kripto para biriminin artış hızını yarıya indirecek olan etkinliğe ilgi duyduğunu gösteriyor. Google Trends verilerine göre, piyasayı domine eden kripto para biriminin ödül yarılanmasına olan ilgi 2018’in ortasından bu yana hızla artıyor ve 2016 yılında Bitcoin’in ikinci halving etkinliğine olan ilgiyi çoktan geçmiş durumda.

Bazıları, tarihsel olarak diğer ödül yarılanması olaylarını bir boğa piyasası izlediğinden, halving’in bir fiyat artışına yol açacağına inanıyor. Bazıları ise kripto para için gerçekleşecek bu önemli olayı herkesin bildiğini dile getirirken bu olayın çoktan fiyatlandığını düşünüyorlar.


 


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.