SHIB Fiyat Analizi: 26 Mayıs 2021
SHIB Fiyat Analizi: 26 Mayıs 2021

Binance Dogecoin rakibi Shiba Inu’yu listelerken SHIB fiyatı fırladı

  • DOGE katili Shiba Inu coin, son kripto borsası listelerinden yükseliş ivmesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Birçok yatırımcının Dogecoin pompasını kaçırması nedeniyle geçen hafta SHIB fiyatı % 2.260’ın üzerinde yükseldi.
  • Önde gelen borsa Binance, Ethereum tabanlı mizahi kripto paranın listelenmesi nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor.

Shiba Inu kripto parasına olan talep, popüler mizahi tabanlı token Dogecoin yaygın bir popülerlik kazandıkça yükseliyor.

Shiba Inu’nun fiyatı yeni rekor seviyeye yükseldi

“DOGE katili” olarak bilinen Shiba Inu, Dogecoin kripto para birimini temsil eden köpek cinsi adını kullanır. SHIB fiyatı, Binance, FTX, Huobi ve OKEx dahil olmak üzere büyük kripto borsalarındaki en son listelerinin arkasında büyük ölçüde arttı.

Elon Musk geçtiğimiz hafta sonu “Saturday Night Live” da göründüğünden bu yana Dogecoin fiyatı % 36’nın üzerinde düşerken, SHIB fiyat performansı son 24 saatte tam tersine % 165 artarak 0,00003876 dolara yükseldi.

Shiba Inu USDT
Kaynak: TradingView SHIB/USDT 5 dakikalık grafik

Shiba Inu, köpek temalı rakip kripto para birimini geride bırakmak için Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. Resmi web sitesi, toplam arzın % 50’sinin merkezi olmayan değişim Uniswap’ta kilitlendiğini, geri kalan yarısının ise yakılmak üzere Vitalik Buterin’e gönderildiğini belirtiyor. Shiba Inu’nun resmi sitesinde şunlar yazmaktadır:

Kalan % 50 Vitalik Buterin’e yakıldı ve bu yolu izleyen ilk proje bizdik, bu nedenle herkesin açık pazarda satın alması gerekiyor ve geliştiricilerin topluluğa atabilecekleri takım jetonlarına sahip olmadıkları adil ve eksiksiz bir dağıtım sağlaması gerekiyor.

Buterin şu anda 8 milyar dolardan fazla kripto para birimini kontrol ediyor ve bu da onu Shiba Inu’da Ethereum’dan daha zengin yapıyor.

Ethereum tabanlı kripto para birimi, geçtiğimiz ay fiyatlarında büyük bir artış gördü ve son 30 günde % 45.000’in üzerinde artış kaydetti. Birçok yatırımcı, Shiba Inu’yu Dogecoin pompasından sonra devasa boğa piyasasına girmenin yolu olarak görüyor. Kripto borsaları, SHIB tokeninin artan fiyatını ve talebini gördü ve kripto parayı listelemeye karar verdi.

OKEX, SHIB’yi 8 Mayıs’ta Binance’den sadece günler önce listeledi. OKEx Insights’ın kıdemli analisti Rick Delaney şunları söyledi:

SHIB’ın hafta sonundaki fiyat performansı, kripto endüstrisinin henüz köpek temalı mizahi kripto paralarla dolu olmadığını açıkça gösteriyor.

Binance, SHIB’yi listelediği için kripto topluluğunun tepkisiyle karşı karşıya

En popüler kripto borsalarından biri olan Binance, mizahi tokenini İnovasyon Bölgesi’nde listeledi ve SHIB / USDT ve SHIB / BUSD ticaret çiftleri için ticaret sunacak. Önde gelen kripto borsası, yatırımcıları Shiba Inu’yu dikkatli bir şekilde işlem yapmaları konusunda uyardı ve tokenin “normalden daha yüksek bir risk taşıdığını” söyledi.

Binance’deki token listelemesinin ardından CEO’su Changpeng Zhao (CZ) kripto topluluğundan eleştiri aldı. CZ şöyle cevap verdi:

Bazıları SHIB listelenmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Kullanıcıları takip ediyoruz. Bugün SHIB nedeniyle ETH para yatırma adreslerimizin tükendiği noktaya kadar talep eden çok sayıda kullanıcı var. Bu olay başka bir ERC20 kripto para için daha önce hiç gerçekleşmemişti.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.