Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021
Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 11 Mayıs 2021

  • Cardano fiyatı, beş günden daha kısa bir sürede % 45 arttıktan sonra yükseliş ivmesi olarak tükenme belirtileri gösteriyor.
  • Satıcılar, ADA’da 1,47 $ ‘lık direnç seviyesine doğru % 10’luk bir düşüş trendi tetikleyebilir.
  • 1,22 dolarlık destek tabanının kırılması, düşüş eğilimini gösterecek ve herhangi bir yükseliş eğilimi olasılığını ortadan kaldıracaktır.

Cardano fiyatı, yakın zamandaki küçük bir satıştan sonra bir düşüş trendi başlatmanın eşiğinde. ADA, boğayı düşüş eğiliminden ayıran önemli bir talep bariyerine doğru kaymayı planlıyor.

Cardano fiyatı bize şunu gösteriyor:

12 saatlik grafikte Cardano fiyatı, kripto para piyasasında ani ancak küçük bir piyasa çöküşünün neden olduğu % 14’lük bir düşüş gösteriyor. Sözde “Ethereum katili” söz konusu olduğunda, kesin bir destek seviyesi olmadığı için bu geri çekilmenin devam etme olasılığı yüksek.

Cardano fiyatı, 1.478 $ ‘lık destek bariyeriyle karşılaşmak için mevcut konumundan % 10 geri çekilecek. Bu destek bariyeri, Şubat ayının sonlarından itibaren ADA’nın iki aydan fazla bir süre boyunca patlamasını engelledi.

Ancak, 5 Mayıs’ta başlayan son % 45’lik yükseliş bu önemli engeli aştı. Bu nedenle, 1.478 $ tabanındaki kırılma, satış baskısında kısa vadeli bir artışa işaret edecek ve düşüş trendinin devamına işaret edecek.

Bu durumda, Cardano fiyatı, 50 ve 100 Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) 1.367 $ ve 1.294 $ ‘da test etmek için hareket edecek. İlginç bir şekilde, bu SMA’lar 1.255 $ ‘dan 1.367 $’ a uzanan bir talep bölgesinde mevcut ve bu alanı çok önemli hale getiriyor.

Bu nedenle, yatırımcıların ADA boğalarının bu bölgede geri dönüş yapabileceğini not etmeleri gerekiyor.

ADA/USDT 12-hour chart
Kaynak: TradingView ADA/USDT

Yukarıda açıklanan düzeltme kendi başına düşüş olmasa da, boğalara uzun pozisyonlarını yeniden açma fırsatı sağlar. Bununla birlikte, Cardano fiyatı 1,85 doların üzerinde belirleyici bir kapanış yaparsa, kısa vadeli düşüş senaryosunu geçersiz kılacaktır. Satın alma baskısı devam ederse, ADA boğalarının yükseliş trendini 2 $ ‘a doğru sürdürmesine izin verecek.

Dahası, talep bölgesinin 1.255 $ ‘dan 1.367 $’ a kadar genişlemesi, alıcıların geri dönüş yapamayacaklar ve yükseliş trendini geçersiz kılacak.

Bu koşullar altında, yatırımcılar Cardano fiyatının 1.139 $ ‘dan 200 SMA’ya doğru düşüş eğiliminde olmasını beklemelidir. Bu engelin bozulması, % 9’luk bir geri çekilme ile 1.033 $ ‘a yol açabilir.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.