MATIC Fiyat Analizi: 29 Temmuz 2021

MATIC Fiyat Analizi: 11 Mayıs 2021

  • MATIC’in Oddz Finance ile yakın zamandaki entegrasyonu bir dizi gelişmeden biridir.
  • Bir hisse kanıtı doğrulayıcı olan Stakefish, Polygon’u güvence altına aldığını duyurdu.
  • MATIC fiyatı, 0.674 $ ‘dan 0.768 $’ a uzanan destek alanına doğru küçük bir düşüş gösteriyor.

Polygon, Ethereum blok zincirini L2 çözümleri aracılığıyla ölçeklendirmenin ön saflarında yer aldı. En son işbirliği, Oddz Finance ve Stakefish adlı bir proof-of-stake (POS) doğrulayıcısını içeriyor. Mevcut piyasa çöküşü nedeniyle MATIC fiyatının düşüşü, kontrol altına alınmış gibi görünüyor.

Polygon ilerleme kaydetmeye devam ediyor

Polygon Pazartesi günü, kullanıcılarının deneyimini iyileştirmeye yardımcı olmak için bir zincir üstü opsiyon ticaret platformu olan Oddz Finance ile ortak olduğunu duyurdu.

Polygon bir Katman 2 ölçekleme çözümü olduğundan, genellikle Ethereum blok zincirinde gerçekleşen işlemler artık Polygon’a yönlendirilecek ve bu da işlemleri daha hızlı, güvenli ve ölçeklenebilir hale getirecek.

Ek olarak, “DeFi yazının” bir tıkanmayla sonuçlanmasına neden olan eski blok zincirinin daha yüksek gas ücretlerini hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, Polygon ve Oddz Finance arasındaki bu entegrasyon, DeFi’nin kitlesel olarak benimsenmesine yönelik ilk adımdır.

Polygon ile bu entegrasyon, Oddz Finance’teki opsiyon tacirlerinin sözleşmeleri basit ve güvenli bir şekilde yürütmesine izin verecektir. Polygon’un ağındaki yüksek aktarım hızı nedeniyle, kullanıcılar çağrı satın alabilir ve hareket halindeyken seçenekler oluşturabilir.

Ek olarak, POS blok zincirleri için önde gelen bir doğrulayıcı olan Stakefish, Polygon’u güvence altına alarak desteğini ortaya çıkardı. Küresel varlığı nedeniyle, onaylayıcı düğümler ve nöbet düğümleri dağıtılır. Kullanıcıların MATIC varlıklarını doğrudan Stakefish aracılığıyla paylaşmalarına izin vermek, L2 ölçeklendirme çözümünün merkezi olmayan ve daha güvenli olmasına yardımcı olacaktır.

Polygon’un temelleri, yaptıkları her entegrasyonla gelişiyor, çok sayıda proje ve uygulamayı devreye alıyor ve Ethereum blok zincirini çevreleyen ekosistemi iyileştiriyor gibi görünüyor.

MATIC fiyatı yükseliş görünümünü ortaya koyuyor

MATC fiyatı, son piyasa çöküşü sırasında % 15 düştü, ancak 0.674 $ ‘dan 0.768 $’ a uzanan kritik bir talep engeline yaklaşırken iyileşme belirtileri gösteriyor. Bu destek seviyesi, satıcılarla mücadelede ve Polygon’u 9 Mayıs’ta 1.057 $ ‘dan yeni bir zirveye çıkarmada çok önemli oldu.

MATIC fiyatı söz konusu talep bölgesine yaklaştıkça bu yükseliş geri alınacaktır. Bu alandan bir sıçrama, dört saatlik grafikte 100 mumluk Basit Hareketli Ortalama (SMA) tarafından 0.748 $ ‘da sağlanan izdihamdan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Satıcılar 50 SMA’yı 0,813 $ ‘dan kırdıktan sonra 100 SMA’nın yeniden test edilmesi mümkündür. Bu nedenle, yatırımcılar talep bölgesinde alıcıların yeniden canlanmasını bekleyebilir ve bu da % 20’lik bir artışla 0,926 dolara yükselir. Yükseliş ivmesi devam ederse, % 10’luk ek bir yükseliş 1.02 $ ‘ı yeniden test edebilir.

MATIC/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView MATIC/USDT

MATIC fiyatının talep alanından 0.674 $ ‘dan 0.768 $’ a yükselmesi mümkün olsa da, onu kırma ihtimali çok düşük. Bu destek bölgesi aşılırsa, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Bu düşüş koşulları altında, yatırımcılar L2 çözümünün tokenin aşağıdaki ilgi alanından 0.5566 $ ‘dan 0.589 $’ a yükselmesini bekleyebilirler. Burada, 0.562 $ ‘lık 200 SMA kritik olacak ve fiyat 0.492 $’ a düşecek.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.