Kripto Piyasası 200 Milyar Dolar Kaybettikçe Bitcoin 6 Bin Dolar Düştü
Kripto Piyasası 200 Milyar Dolar Kaybettikçe Bitcoin 6 Bin Dolar Düştü

Kripto Piyasası 200 Milyar Dolar Kaybetti

3 haftanın en yüksek seviyesi 59.600 $ ‘a ulaştıktan sonra, bitcoin birkaç saat içinde kabaca 6.000 $ düştü. Çoğu alternatif kripto para aynı şeyi takip etti. Kırmızı, sahaya hakim ve toplam piyasa değerinden yaklaşık 200 milyar dolar buharlaştı.

Bitcoin’in 6K Dolarlık Dökümü

BTC, 60.000 $ ‘ın üstesinden gelememiş olsa da, aslında son birkaç gündür yüksek seyrediyordu. Dün bildirildiği üzere, kripto para birimi 59.600 $ ile 3 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi.

Topluluk, 60.000 $ ‘a kadar ve üzerinde başka bir bacak beklemeye başladığında, ayılar kontrolü ele aldı.

İlerleyen saatlerde bitcoin hızla değer kaybetmeye başladı. Sonuç olarak, birincil kripto 6.000 $ ‘dan fazla düşüşle gün içi en düşük seviyesi olan 53.600 $’ a düştü.

Birkaç bin dolar değer kaybetmesine ve toparlanmasına rağmen, BTC hala 24 saatlik bir ölçekte yaklaşık% 6 daha düşük. Dahası, bitcoin’in piyasa hakimiyeti azalmaya devam ediyor ve şu anda% 43’ün altına düştü.

BTCUSD. Source: TradingView
BTCUSD. Kaynak: TradingView

Altcoinler Arasında Kızıl Deniz

Alternatif kripto paralar, geçtiğimiz haftalarda liderlerinden daha etkileyici performans gösteriyordu. Ancak, çoğu dünden beri düşüş yaşadı.

Altseasonun ön saflarında yer alan Ethereum, dün bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.200 $ ‘ı kaydetti. Bununla birlikte, yaklaşık 400 $ ‘lık düşüşle hemen hemen 3.800 $’ a düştü. ETH o zamandan beri bir miktar toparlandı ancak hala 4.000 doların altında duruyor.

Binance Coin (-% 5,5), Ripple (-% 10), Cardano (-% 7,5), Polkadot (-% 12), Bitcoin Cash (-% 12), Litecoin (-% 12) ve Chainlink (-% 12) ) ayrıca kırmızı renkte.

Dogecoin, hafta sonu Elon Musk’ın SNL görünümünden bu yana düşüşüne devam ediyor. Başka bir %11’lik düşüş, mem kripto parayı 0,5 doların altına düşürdü.

Cryptocurrency Market Overview. Source: Quantify Crypto
Cryptocurrency Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: Quantify Crypto

Diğer kayıplar Bitcoin Diamond (-% 20), Qtum (-% 18), ICON (-% 17), Ethereum Classic (-% 17), OMG Network (-% 15), Fantom (-% 15), DigiByte’den geliyor. (-% 15), Ontoloji (-% 15), Çığ (-% 15), EOS (-% 15) ve daha fazlası.

Doğal olarak, kripto piyasası da sert hissetti ve dünün 2.5T doların üzerindeki rekorunun ardından bir noktada yaklaşık 200 milyar dolar düştü. Ancak bu satırları yazarken, metrik 2,4 trilyon doların üzerine çıktı.

cryptopotato.com


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.