Bitcoin Hakimiyeti Düşerken Kripto Piyasa Değeri 2,5 Trilyon Dolar'ı Aştı

Bitcoin Hakimiyeti Düşerken Kripto Piyasa Değeri 2,5 Trilyon Dolar’ı Aştı

Kripto piyasası, çok sayıda altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydettiği için 2,5 trilyon doların üzerinde yeni bir rekor kırdı. Bunlar arasında ETH, BNB, LINK, ADA ve LTC bulunuyor.

Bitcoin, üç haftanın en yüksek seviyesi olan 59.600 doların üzerine tekrar yükseldi. Ancak, varlığın 60.000 $ ‘ı geçememesi, ona piyasa hakimiyetinin bir kısmına mal oldu.

Ethereum, Binance Coin, Cardano, Litecoin ve Chainlink tüm zamanların en yüksek seviyelerine işaret ederken metrik % 44’ün altına düştü.

Bitcoin 60.000 Dolar

Birkaç gün önce 55.000 $ ‘a düştükten sonra, Bitcoin boğaları Bitcoini yukarıya doğru itti. 24 saat içinde, kripto para birimi 59.000 $ ‘a yaklaştı ve hatta ilk başta kısa bir süre üzerine çıktı.

Bununla birlikte, ayılar daha fazla artışa izin vermedi ve BTC, reddedilenlerden birinin ardından 56.500 $ ‘ın altına bile geriledi. Bununla birlikte, bitcoin de aynı hızla toparlandı.

Aslında, varlık birkaç saat önce 59.600 doların biraz üzerinde 3 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. O zamandan bu yana biraz geri çekilmesine rağmen, BTC 59.000 $ seviyesinde devam ediyor.

Altcoin piyasasındaki gelişmeler, önemli ölçüde daha olumludur ve bu, bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetini azaltmıştır. BTC’nin tüm pazarın payına göre payını ölçen metrik, % 44’ün altında yaklaşık 3 yılın en düşük seviyesine indi.

BTCUSD. Source: TradingView
Kaynak: TradingView BTC/USD

Alt Grafiklerinde Tüm Zamanların En Yüksek Rekorları

Yukarıda belirtildiği gibi, alternatif kripto paralar son haftalarda etkileyici sonuçlar vermeye devam ediyor ve bunların birçoğu son 24 saat içinde yeniden yeni rekorlar kırdı.

Ethereum ilk kez 4.000 $ ‘ı aştı. ETH yukarıya gitmeye devam etti ve en son ATH’sini 4.150 $ (Bitstamp’ta) olarak işaretledi. Bunu Binance Coin takip etti ve % 6’lık bir artış tokenı yaklaşık 690 $ ‘dan kendi rekoruna taşıdı.

Birkaç haftadır da yükselen Cardano, 1.8 doların üzerinde bir rekor kırdı. Chainlink ve Litecoin, sırasıyla 52 $ ve 400 $ ‘ın üzerinde aynı şeyi yaptı.

Polkadot (% 4,5), Ripple (% 3,5), Uniswap (% 2) ve Bitcoin Cash (% 11) de yeşil renkte.

Cryptocurrency Market Overview. Source: Quantify Crypto
Kaynak: Quantify Crypto

OKB (% 16), Telcoin (% 15), Huobi Token (% 15), Fantom (% 13), Lisk (% 11), Venüs (% 11), Harmony (% 11) ve Stellar (% 10).

Sonuçta, tüm kripto para varlıklarının kümülatif piyasa değeri 2,5 trilyon doların üzerinde bir rekor kırdı.

cryptopotato


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.