kripto para analiz
11 – 16 Mayıs haftası izlenecek en iyi 5 kripto para: BTC, BNB, ADA, LTC, LINK

11 – 16 Mayıs haftası izlenecek en iyi 5 kripto para: BTC, BNB, ADA, LTC, LINK

Kripto para piyasasında Bitcoin hala Binance Coin, Cardano, Litecoin ve Chainlink’in altında öngörülebilir bir aralıkta sıkışmış durumda.

Geçen hafta, birkaç tüccar bir yükseliş daha bekledikleri için Elon Musk’ın Saturday Night Live görünümüne yol açan Dogecoin (DOGE) satın aldı. Bununla birlikte, Musk’ın monolog sırasında Dogecoin’den bahsetmesi, ralli tüccarlarının aradığı sonucu vermedi ve profesyonel tüccarlar, bir kırılma bekleyen acemi tüccarlar üzerindeki pozisyonlarını terk etmiş olabilirler.

Dogecoin bugün gün içi 0,41 Dolar’a düştü ve önceki günün kapanışına göre % 34’ün üzerinde değer kaybetti. O zamandan beri, mizahi kripto para toparlanmaya çalışıyor ve 0,54 dolara yükseldi. Dogecoin fiyatındaki keskin düşüş, herhangi bir temel sebep olmaksızın “hype”ın satın almanın zarara neden olabileceğini gösteriyor.

Öte yandan, Ethereum (ETH) yukarı hareketini daha da uzatarak 4.000 $ ‘ın biraz altına kadar yükseldi; Bitcoin (BTC) ise her küçük rallide güçlü bir satışa işaret ederek 60.000 $’ ın altında kaldı. Bitcoin’de birkaç günlük menzile bağlı eylem, yükseliş trendinin bir sonraki ayağına zemin hazırlayabileceği için olumlu bir işarettir.

Altcoin hareketini yöneten Ether ile birlikte, kısa vadede daha iyi performans gösterebilecek ilk 5 kripto paraya bakalım.

BTC/USDT

Bitcoin, 8 Mayıs’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı, ancak boğalar engeli 58.966,53 $ ‘dan aşmakta zorlanıyor. Olumsuz taraftaki acil destek hareketli ortalamalarda. Fiyat, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (56.387 $) üzerine çıkarsa, boğalar fiyatı 58.966,53 $ ‘ın üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapabilir.

Başarılı olurlarsa, BTC/USDT çifti yükselen kanalın direnç çizgisine doğru yolculuğuna 67.000 $ ‘dan başlayabilir. kripto para fiyatı, önceki iki olayda direnç çizgisinden düştü, bu nedenle ayılar bu seviyeyi tekrar savunmaya çalışacaklar. Alıcılar fiyatı kanalın üzerine çıkardıktan sonra ivme artacaktır.

Bununla birlikte, düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi, yükseliş momentumunun eksikliğini gösteriyor. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite 52.323,21 dolara kadar düşebilir.

Bu seviyedeki güçlü bir toparlanma, daha düşük seviyelerden satın almayı önerecek ve bu, birkaç gün için 52.323,21 $ ile 58.966.53 $ arasında bir menzile bağlı eylemle sonuçlanabilir.

Öte yandan, 52.323.21 $ ‘ın altında bir kırılma, yükselen kanalın destek hattına ve ardından alıcıların düşüşü durdurmak için devreye girebilecekleri 46.985 $’ a düşüş kapılarını açabilir.

BTC / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların 58.966,53 dolarlık genel direnci savunduğunu gösteriyor. Fiyatı 50 basit hareketli ortalamanın altına çekebilirlerse, parite 55.000 $ ‘a ve ardından 52.323,21 $’ a düşebilir.

Sabit hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, kripto para fiyatı mevcut seviyeden geri dönerse ve 58.966.53 $ ‘ın üzerine çıkarsa, parite ivme kazanabilir ve 65.012.18 $’ da hedef hedefe doğru yükselebilir.

BNB/USDT

Binance Coin (BNB) güçlü bir yükseliş trendinde ve hareketli ortalamalar, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. RSI’daki olumsuz sapma bir uyarı işareti yanıp sönüyor olsa da, fiyat geri çekilip zayıflık gösterene kadar kurulum devreye girmeyecek.

BNB / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView
BNB/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

 

Boğalar kripto para fiyatını 680 $ ‘ın üzerine çıkarırsa, BNB / USDT çifti 808.57 $’ a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir. Bu olumlu görüş, parite düşerse ve 20 günlük EMA’nın (592 $) altına düşerse geçersiz hale gelecektir.

Bu olursa, kısa vadeli tüccarlar pozisyonlarını terk edebilir ve bu da 50 günlük SMA’da (466 $) düşüşe neden olabilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir destek çünkü fiyat 13 Aralık 2020’den bu yana 50 günlük SMA’nın altında kapanmadı. 428 $ ‘ın altındaki bir kırılma, bir zirvenin yerinde olduğuna işaret edebilir.

BNB / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
BNB/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, paritenin 600 ila 680 dolar arasında sıkıştığını gösteriyor. 20-EMA yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 680 doların üzerine çekip kapatabilirse parite 760 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, kripto para fiyatı mevcut seviyeden düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, parite 600 $ ‘a kadar düzeltme yapabilir. Bu seviyeden bir sıçrama, konsolidasyonu birkaç gün daha uzatabilir.

ADA/USDT

Cardano (ADA), 6 Mayıs’ta patlak vermeden önce, geçtiğimiz haftalarda 1 $ ile 1.48 $ aralığında kalmıştı. Bu, boğalar ve ayılar arasındaki dengenin alıcılar lehine çözüldüğünü gösteriyor.

ADA/USDT Günlük Grafiği
ADA/USDT Günlük Grafiği

Bu, ayıların henüz vazgeçtiği anlamına gelmez. 7 Mayıs’ta ve bugün fiyatı 1,48 doların altına çekmeye çalıştılar. Bununla birlikte, günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 1.48 doları başarıyla desteğe çevirdiğini gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 1.74 $ ‘ın üzerinde tutarsa, ADA/USDT çifti 2 $’ a ve ardından 2.25 $ ‘a yükselebilir. Bu yükseliş görünümü, kripto para fiyatı düşerse ve 20 günlük EMA’nın (1.42 $) altına düşerse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket agresif boğaları tuzağa düşürerek 1 dolara düşmesine neden olabilir. Bu seviyeden bir toparlanma pariteyi birkaç gün daha aralıkta tutabilir.

ADA / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
ADA/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikteki hareketli ortalamalar yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1,75 doların üzerinde tutarsa, ivme yükselebilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, parite 20-EMA’ya ve ardından 1,48 $ desteğe düşebilir. Bu destekten bir sıçrama, 1,48 ila 1,75 dolar arasında sıkı bir aralıkta işlem görmesine neden olabilir. Ayılar fiyatı 50-SMA’nın altına düşürürse, kısa vadeli yükseliş duygusu geçersiz hale gelebilir.

LTC/USDT

Litecoin (LTC), artan bir genişleyen kama modelinde işlem görüyor. Ayılar, son birkaç gündür kamanın direnç çizgisini savunuyor olsalar da, olumlu işaret, boğaların çok fazla yerden vazgeçmemiş olmasıdır.

LTC/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView
LTC/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatı 372,53 $ ‘ın üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, LTC / USDT çifti yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayarak 400 $’ a ve ardından 463.31 $ ‘a ulaşabilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, en az direniş yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerinde tutamazsa, kısa vadeli tüccarlar pozisyonlarını terk edebilir. Bu, 20 günlük EMA’da (298 $) düşüşe neden olabilir. Bu desteğin altında bir kırılma, 50 günlük SMA’ya (247 $) düşüş için kapıları açabilir.

LTC / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
LTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, paritenin 330.50 $ ile 372.50 $ arasında konsolide olduğunu gösteriyor. Ayılar, genel direnci başarıyla savundular ve fiyatı 20-EMA’ya doğru çekiyorlar. Fiyat bu desteği geri alırsa, boğalar yükseliş trendini sürdürmek için başka bir girişimde bulunacaktır.

Tersine, 20-EMA’nın altındaki bir kırılma, fiyatı 330,50 dolara çekebilir. Bu desteğin geri tepmesi, paritenin aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir. Öte yandan, 330.50 $ ‘ın altında bir kırılma ve kapanış daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir. İlk destek 50-SMA’da ve ardından 290 dolar.

LINK/USDT

Chainlink (LINK) bir yükseliş trendinde ve 7 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 51.96 dolara ulaştı. Güçlü bir yükseliş trendi sırasında, düzeltmeler sığdır ve fiyat yukarı hareketi yeniden başlatmadan önce dar bir aralıkta konsolide olma eğiliminde.

LINK / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView
LINK / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

7 Mayıs mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde satış gösterdi ve bunu 8 Mayıs’ta boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir gün içi mum çubuğu formasyonu izledi. Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA (42 $) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 51,96 doların üzerinde tutabilirse, LINK / USDT çifti yükseliş trendine devam edebilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef hedef 66.74 $.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 46 dolarlık desteği kırarsa, parite 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu destekten güçlü bir sıçrama, hissiyatın olumlu kaldığını gösterecektir. Bununla birlikte, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, kısa vadeli momentumun zayıfladığını ve 50 günlük SMA’ya (35 $) bir düşüşün muhtemel olduğunu gösterecek.

LINK / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
LINK/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, fiyatın 46 ila 50 dolar aralığından çıktığını gösteriyor. Bu, hemen 54 $ ‘lık bir hedefe sahip olan yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını gösteriyor. 20-EMA yükselmeye başladı ve RSI 67’nin üzerinde, bu da trendin boğaların kontrolünde olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, fiyat düşerse ve 50 $ ‘ın altına gerilerse, bu, piyasaların daha yüksek seviyeleri reddettiğini gösterecektir. Bu, fiyatı 50-SMA’ya çekebilecek daha fazla satışla sonuçlanabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, ayılara avantaj sağlayacaktır.

cointelegraph


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.