Ethereum Classic Fiyat Analizi: 3 Haziran 2021
Ethereum Classic Fiyat Analizi: 3 Haziran 2021

Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi: 10 Mayıs 2021

  • Ethereum Classic fiyatı, 6 Mayıs’ta 179,83 dolara yeni bir yüksek belirledikten sonra % 35 düşüş gördü.
  • Bu geri çekilme, 86.62 $ ‘dan 99.50 $’ a uzanan acil talep engeli etiketlenene kadar muhtemelen devam edecek.
  • Alıcılar ETC’yi burada indirimli olarak alırsa, bir yükseliş mümkün olabilir.

Ethereum Classic fiyatı, yükseliş momentumunun tükendiğini gösteren bir düzeltme gösteriyor. Geri çekilme, yukarıda bahsedilen bölgelerden birine bir tersine dönüşü görebilir.

Ethereum Classic fiyatı düşüyor

Ethereum Classic fiyatı, 6 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi 179,83 $ ‘a yükseldikten sonra şuan tam tersine döndüğünü gösteriyor.

Bu işaret, rallinin fazla uzatıldığının ve yükseliş ivmesi biriktikçe önceki sinyallerin aşıldığının bir göstergesidir. Bu kurulum, halihazırda oyunda olan bire dört mum çubuğu düzeltmesini tahmin eder.

Bu düşüş, alıcıların iyileşmesine yardımcı olur ve ETC’yi indirimli olarak satın almalarına olanak tanır. Bu tür bir alan, mevcut fiyattan kabaca % 15 uzakta olan 86.62 ile 99.50 $ arasında değişen talep bölgesidir.

Satıcılar bu seviyeyi aşarsa, ETC 72.31 $ ‘dan 81.67 $’ a uzanan bir sonraki destek alanına düşecek. Burada alıcılar, Ethereum Classic fiyatı için boğa koşusunu yeniden başlatmak için başka bir fırsata sahip olacaklar.

Bu düşüş kendi başına bir düşüş değil. Yatırımcıların kar realizasyonu yapmasının neden olduğu bir düşüş. Bu tür piyasa katılımcılarının çoğu pozisyonlarından çıkarsa, kenara itilmiş yatırımcılar muhtemelen indirimli bir fiyatla Ethereum Classic’i satın alacaktır. Bu nedenle, en yakın talep bölgesinden bir sıçrama varsayarsak, ETC direnç seviyesini 116 $ olarak etiketlemek için % 16 artabilir.

Bu duvar yıkılırsa, % 10’luk bir artış daha ETC fiyatını 127 dolara çıkarabilir.

ETC/USDT 6-hour chart
Kaynak: TradingView ETC/USDT

Ancak, düzeltme 72.31 $ ‘ı kırarsa, yükseliş senaryosunu geçersiz kılar. Böyle bir durumda Ethereum Classic fiyatı, direnç seviyesini 47,10 dolar olarak test etmek için % 34 düşebilir.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.