Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021
Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2021

Cardano (ADA), yaşadığı derin düşüşten sonra şu an toparlanıyor

Cardano (ADA), son birkaç seansta daha geniş kripto pazarındaki keskin satışların ortasında 1 $ seviyesine yakın düşüşün ardından bir toparlanma kaydetti şuan sabit düzeyde işlem görüyor. Yazım anında ADA/USD 1.13$ civarında işlem görüyor.

Geçen yılın sonlarında başlayan ve yılın ilk birkaç ayına uzayan boğa koşusu ile rekor seviyelere yükseldikten sonra, Cardano ve diğer kripto para birimleri, Çin’in kripto para madenciliğine karşı sert tavrından bu yana son birkaç ayda düşüş yaşadı. O zamandan beri, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, yatırımcıları piyasanın değişken ve öngörülemez doğasına karşı uyardıkça ve incelemeyi artırdıkça, aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya kaldılar.

Cardano, kripto piyasası çöküşünden sonra, özellikle ağda akıllı sözleşme yeteneklerini etkinleştirmesi muhtemel olan yaklaşan yükseltme ile ilgili umut verici gelişmelerden bir miktar destek aldı. Bu Cardano için çok ihtiyaç duyulan bir özellik, sonunda blok zincirinin Ethereum ile rekabet etmesine ve DeFi alanındaki parlaklığının bir kısmını almasına izin verecek.

Mevcut satış, perakende yatırımcıları oyuna adım atmaktan ve kripto para satın almaktan çekinse de, kurumsal yatırımcılar hala harekete geçmeye hazırlanıyor. CoinDesk hakkında yakın tarihli bir rapora göre, Bank of America’nın (BofA) ana aracı birimi, Avrupa merkezli hedge fonları için kripto ETP’lerinin takasına başladı. Bunun gibi bir gelişme, bazı olumlu haberler sunabilir ve potansiyel olarak kripto para birimlerinin son zamanlarda yaşadığı satış baskısını azaltabilir.

İzlenecek temel seviyeler

ADA/USD’nin 4 saatlik grafiğinde, daha küçük zaman dilimi MA’ları (10 ve 20 SMA, EMA) ve önde gelen teknik göstergeler MACD ve momentum yükseliş eğilimi sergiliyor. Bununla birlikte, kalan MA’lar, satıcıların varlığına da işaret ediyor.

Cardano’nun fiyatı, pivot noktasının oldukça altında 1.23 dolarda oturuyor, ancak 1.09 dolardaki acil desteğin üzerinde duruyor. Satış baskısındaki bir artış, bir sonraki desteği 1.01$’da test etmek için fiyatı bu seviyenin altına gönderebilir.

Öte yandan, satın alma ilgisinin artması, direnci 1,31 dolarda test etmek için pivot noktasını geçerek fiyatı daha da yükseltebilir.

Cardano (ADA) şu an ne kadar?

Cardano (ADA)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

fxleaders


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.