Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 21 Temmuz 2021

Bitcoin (BTC) 20 Temmuz’da düşüş yaşadı ancak çift dipli bir formasyon oluşturduktan sonra yükseldi.

Bu, genellikle yukarı doğru hareketlere yol açan bir yükseliş formasyonudur. Bununla birlikte, fiyatın yukarı yönlü bir dönüşü onaylamadan önce temizlenmesi gereken çok sayıda direnç var.

Bitcoin çift dip formasyonu

BTC, 29 Haziran’dan bu yana alçalan bir direnç çizgisi boyunca düşüş yaşıyor. Trend çizgisi tarafından en son 12 Temmuz’da reddedilmişti.

20 Temmuz’da 29.200$’a düştü ve 22 Haziran’ın en düşük seviyesine göre çift dipli bir model oluşturdu. Bunu takiben fiyat yükseldi ve 30.900 dolara ulaştı.

Ancak, teknik göstergeler hala düşüşte. Hem RSI hem de MACD yükseliş eğilimi işaretleri gösterse de, birincisi 50’nin altında, ikincisi 0’ın altında.

BTC’nin geri dönüşü onaylamak için azalan direnç çizgisinden çıkması gerekiyor.

BTC double bottom
Kaynak: TradingView, BTC çift dip formasyonu

Altı saatlik zaman dilimine benzer şekilde, günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler hala düşüşte. MACD 0’ın altında, RSI 50’nin altında ve Stokastik RSI düşüş eğilimini gösteriyor.

İlk direnç alanı 31.300 dolarda bulunuyor. Bu, aralığın 19 Mayıs’tan beri yürürlükte olan önceki destek alanıdır.

BTC bu seviyenin ve ardından alçalan direnç çizgisinin üzerine çıkmada başarılı olursa, bir sonraki direnç alanı 36.000 dolarda bulunacak. Bu yatay bir direnç alanı ve ticaret aralığının orta çizgisidir.

BTC trading range
Kaynak: TradingView, BTC ticaret aralığı

Bitcoin dalga sayısı

Dalga sayısı, BTC’nin düzeltici yapının C dalgasında olduğunu gösteriyor. Bunun ana nedeni, önceki düşüşün kademeli ve dalgalı olması, bunun düşüş eğilimi olmak yerine muhtemelen düzeltici bir yapı olduğunu gösteriyor.

BTC, 0,85 Fib geri çekilme destek seviyesinden (beyaz) daha fazla geri çekildi ve bu da onu geçerli bir düzeltme haline getirdi.

C dalgasının zirvesi için en olası iki hedef 37.278 dolar ve 42.181 dolar olarak bulunuyor. Birincisi A:C dalgalarına 1:1 oranını verirken, ikincisi onlara 1:1.61 oranını veriyor.

20 Temmuz’un düşüğü olan 29.279$’ın altına bir düşüş, bu belirli dalga sayısını geçersiz kılacaktır.

Wave count
Kaynak: TradingView

Bitcoin (BTC) şu an ne kadar?

Bitcoin (BTC)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

beincrypto


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.