Elon Musk’ın yeni açıklamasından sonra Bitcoin yükselişe geçti
Elon Musk’ın yeni açıklamasından sonra Bitcoin yükselişe geçti

Elon Musk’ın yeni açıklamasından sonra Bitcoin yükselişe geçti

Elon Musk’ın tweetinin ardından Bitcoin, kripto para birimlerindeki artış sırasında yüzde 12’den fazla arttı ve yaklaşık 39.400 dolara yükseldi

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, Twitter takipçilerinden GitHub’da veya Reddit’teki Dogecoin subreddit sayfasında Doge’yi (Dogecoin kripto para birimi) geliştirmek için fikir göndermelerini istedi ve platformda Dogecoin geliştirici hesabını etiketledi.

Kripto para meraklısı, takip eden bir tweet’te bir takipçinin Dogecoin ücretlerini ayın aşamalarına göre ‘’oldukça harika’’ olarak değiştirme önerisine de övgüde bulundu.

“Doge’u geliştirmeye yardım etmek istiyorsanız, lütfen fikirlerinizi GitHub & http://reddit.com/r/dogecoin/ @dogecoin_devs üzerinden gönderin,” diye tweet attı.

Microsoft tarafından kontrol edilen GitHub, yazılım ve sürüm kontrolü geliştirme için barındırma sağlar ve genellikle açık kaynaklı projeleri barındırmak için kullanılır.

Bu arada, Musk, kripto para madenciliğinde enerji tasarrufu çabaları hakkında Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileri ile “potansiyel olarak umut verici görüşmeler” yaptığını tweetledikten sonra Bitcoin tekrar 40.000 $ seviyesine yaklaşıyor.

moneycontrol


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.