Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021
Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021

Ethereum Fiyat Analizi: 25 Mayıs 2021

  • Ethereum geri kazanımı, dört saatlik grafikte 50 SMA’da durdu bu 3000 $’a yükselme umudunu azalttı.
  • Boğaların 3.000 $ ‘ın üzerindeki fiyat seviyelerine odaklanmasını sağlamak için tercihen 2.500 $’ dan daha yüksek bir destek gerekiyordu.

Ethereum, 1.750 $ ‘dan oluşan destekten 2.800 $’ a yakın işlem yapmak için güzel bir yükseliş sergiledi. Kurtarma, altcoin’e özgü değildi, Bitcoin 30.500 $ ‘dan 38.000 $’ a yükseldi.

Ancak, dört saatlik grafikteki 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA), yükseliş eğilimini azaltarak düşüş baskısına güven verdi. Devam eden bir düzeltme, ETH’yi  2.500 $ ‘ın biraz üzerinde işlem yapmaya götürdü.

Ethereum’un kısa vadeli teknik görünümü zayıflıyor

Devasa akıllı sözleşme tokeni şu anda 3.000 $ ‘lık yükseliş trendini sürdürmek için daha yüksek destek istiyor. Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi (RSI), yükseliş momentumunun azaldığını ve boğaların hemen 3.000 $ ‘ın ötesine yükselme kabiliyetine sahip olmayabileceğini gösteriyor.

Dört saatlik grafikte bir death cross modelinin oluşumunu akılda tutmak önemlidir. 50 SMA, 100 SMA’nın altından geçtikten sonra, düşüş eğilimi ortaya çıktı. Bu oluşum, üstteki basıncın yoğunlaştığını ve ayıların üstünlük sağladığını ima eder.

ETH/USD price chart
Kaynak: TradingView ETH/USD

2.500 $ ‘ın üzerinde dört saatlik bir kapanış yapamamak, daha fazla zarara yol açabilir. Bir sonraki geçici bağlantı bölgeleri arasında 2.000 $ ve 1.750 $ bulunmaktadır.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), Pazartesi günü işlem gören yüksek seviyelerden geri çekilmesine rağmen hala bir yükseliş dürtüsüne sahip. Sinyal hattının üzerindeki MACD hattı (mavi) tarafından yapılan geniş sapma, piyasaya daha fazla alıcı çağırması muhtemel olan müthiş bir yükseliş sinyalidir. Ayrıca, 50 SMA’nın üzerinde yatırım yapmak, boğalar 3.000 $ ‘ın ötesindeki seviyelere bakarken muazzam satın alma emirlerini tetikleyebilir.

Ethereum gün içi seviyeleri

Spot oranı: 2,586 $

Eğilim: Ayı

Oynaklık: Yüksek

Destek: 2.500 $, 2.300 $ ve 2.000 $

Direnç: Dört saatlik grafikte 50 SMA ve 3.000 $

coingape


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.