EngineeringRobo Bitcoin Temmuz Performansı Nasıldı?

Aylık olarak EngineeringRobo Bitcoin performansını değerlendirmeye devam ediyoruz. EngineeringRobo Bitcoin Temmuz performansı detaylarını içeriğimiz devamında bulabilirsiniz.

Bitcoin Temmuz’un ilk yarısını sakin geçirdi

Temmuz ayının ilk yarısında Bitcoin, 9.000 – 9.300 dolar bandında yatay hareket ederek trade için çok fazla alan vermedi. EngineeringRobo sinyallerini incelediğimizde genel olarak buy ve sell sinyallerinin birbirlerini karşıladığını ve long ya da short işlemlerini çok fazla tetiklemediğini gördük. Bu durumu aynı zamanda fiyat hareketinin McGinley Dynamics etrafında gezmesiyle de teyit edebiliyoruz.

engineeringrobo bitcoin temmuz

Bitcoin Temmuz’un ikinci yarısında eski rallileri hatırlattı

Temmuz’un ikinci yarısında ise 9.000 dolar psikolojik destek seviyesine tutunmayı başaran BTC’nin yukarı yönlü bir eğilimine tanık olduk. EngineeringRobo, bu durumu ayın ilk yarısından farklı olarak art arda 3 alış sinyali vererek (buy1, buy2 ve nihayetinde mono) teyit etti. 17 – 21 Temmuz arasında 3 saatlik BT/USDT grafiğinde gelen bu sinyalleri, kırmızıya dönen mumun yeniden yeşile dönmesi daha da güçlendirdi.

EngineeringRobo bitcoin temmuz

Alış sinyalleri ve yeşil mum sonrasında robo stratejimizin 3. Kriteri olan McGinley Dynamics ortalaması üzerinde net bir mum oluşumu sonrası, yükselen trendin ivme kazandığı açık bir şekilde görülebilir.

3 saatlik BTC/USDT grafiğini yakında incelediğimizde Moon sinyali sonrası bulutun yeşile döndüğü ve McGinley üzerinde fiyat oluşumu 9.300 dolarda net bir alım sinyali veriyor. Bu alım fırsatı ise EngineeringRobo’ya göre belirlediğimiz stratejiye göre yaklaşık 11.320 dolara kadar devam ederek yüzde 21’lik bir kazanç getiriyor.

Grafiğe dikkatle bakılırsa 21 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında 2 adet satış sinyali de geldiği görülebilir (sell1 ve sell3). Ancak bu sinyallerden sonra oluşan mumlar bir önceki mumların altında oluşmadığı için işlemden çıkış olarak ya da bir short işlemi olarak değerlendirmek uygun bir hareket olmazdı.

Ancak 2 Ağustos’ta gelen kâr satışları sonrası ortaya çıkan satış sinyalleri ve fiyatın McGinley ortalaması altında oluşması, ideal bir çıkış noktası olarak değerlendirildi.

Bunun yanında EngineeringRobo bulutunun hala yeşil olması orta vadede yükseliş trendinin henüz bozulmadığının bir işareti gibi duruyor. Buna göre yazımızın yayına hazırlandığı saatte 11.250 dolarda fiyatlanan Bitcoin’in ilerleyen saatlerde ya da günlerde McGinley ortalamasını yeniden kırması ve akabinde gelebilecek bir robo alış sinyaliyle yeni bir alım fırsatı doğabilir.

EngineeringRobo Bitcoin Temmuz Performansı

Özetleyecek olursak; Temmuz ayının ilk yarısında yatay giden Bitcoin pazarı, son 15 günde ciddi bir yükseliş trendine girdi ve yukarıda bahsettiğimiz gibi EngineeringRobo sinyalleri, bu trendi oluşum esnasında tespit ederek yüzde 20’nin üzerinde bir kazanç sağladı. Ayrıca mevcut sell sinyalleri de işaret ettiği fiyatlarla, stop-loss için ideal noktaları göstererek olası bir düşüşte zararı minimize etmeye yarıyor.


EngineeringRobo, kripto para ticaretinizdeki en büyük yardımcınız olacak. Robo stratejilerinin potansiyelini kefşedin! ücretsiz denemek için buraya tıklayın.İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.