bitcoin analizi

Bitcoin tutan yatırımcıların sayısı rekor seviyeye yükseldi

Uzun vadeli planlamalara sahip yatırımcılar kripto para birikimlerini artırmak için son fiyat düşüşünden yararlandıkları için birikimdeki bitcoin (BTC, +% 2,03) adreslerinin sayısı rekor seviyeye yükseldi.

  • Glassnode verilerine göre birikim adreslerinin sayısı, Pazartesi günü art arda yedinci günde rekor kırarak 545.115’e yükseldi.
  • Bu rakam, 8 Mayıs’tan bu yana 16.445 arttı – bu, bitcoin’in 58.000 $ ‘dan 30.000 $’ a düşmesi sırasında uzun vadeli sahiplerin ısrarlı pazarlık avının bir işareti.
  • Biriktirme adreslerinde tutulan bakiye, aynı zaman dilimi içinde 30.000 artarak iki ayın en yüksek seviyesi 2.79 milyon BTC‘ye ulaştı.
  • Glassnode, birikim adreslerini en az iki gelen tozsuz (küçük miktarlarda bitcoin) transferler içeren ve hiç para harcamamış adresler olarak tanımlar. Esasen, bunlar uzun vadeli sahip adresleridir.
  • Tezgah üstü (OTC) masalar da son iki hafta içinde önemli çıkışlar gördü ve bu da kurumsal yatırımcılardan gelen dip-talebe işaret ediyor.
  • Pazartesi günü, Glassnode tarafından takip edilen OTC masaları, Eylül başından bu yana en yüksek olan 11.883 çıkış kaydetti.
  • Bununla birlikte, OTC masaları cüzdanına girişler de Pazartesi günü 5.5 ayın en yüksek seviyesi olan 12.392’ye yükseldi. Girişler, bir satış niyetini gösterir ancak derhal tasfiye anlamına gelmez.
  • CoinDesk 20’ye göre, Bitcoin şu anda 38.000 $ civarında işlem görüyor ve günde %2’lik bir düşüşü temsil ediyor.
Bitcoin
Bitcoin: biriktirme adreslerinin sayısı ile birikim adreslerinde tutulan bakiye sayısı Kaynak: Glassnode

fxstreet.com


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.