219,3 Milyon XRP Bitstamp'a Aktarılırken XRP 0,6 Dolara Yaklaşıyor
219,3 Milyon XRP Bitstamp'a Aktarılırken XRP 0,6 Dolara Yaklaşıyor

XRP fiyat analizi: Gözler XRP/USD’nin haftalık önemli direnci 0,25 dolarda

XRP yeni yıla 0,18 dolar civarında dip seviyelerden başladıktan sonra volatil bir seyir ile ay ortalarında 0,2545 dolara kadar yükseldi. Ardından 0,21 dolar bandına kadar gerileyen Ripple tokeni için yeniden 0,25 dolar direnci radara girmiş gibi görünüyor.

XRP günlük grafiği

XRP 18 Ocak tarihinde 0,2 dolar bandına kadar yükseldikten sonra geride bıraktığımız hafta bir düşüş trendine girdi. Günlük grafikte incelediğimizde XRP’nin 100 günlük ortalama değerine (19 Ocak değeri 0,24067) tutunmadığını ve buradan aşağı yönlü bir trend oluşturduğunu görüyoruz. Bu trend hafta sonu Bollinger orta bandı ( 20 günlük MA) hemen altında 21 sent civarlarında sonlanmış gibi duruyor.

Dünkü alış yönlü işlemler ile BB orta bandının üzerine çıkmayı başaran XRP/USD paritesi, bugün yeniden bu bandı test ederek üzerinde kalmayı başardı. Ancak bu hafta için 0,22579 dolar seviyesinde olan BB orta bandı önemli bir destek olmaya devam edecek.

Diğer yandan şu an 0,23621 dolar seviyesindeki 100 günlük MA XRP için ilk önemli direnç noktası. Bu değerin üzerinde bir günlük kapanış XRP’nin yeniden 0,25 doları test etmesini sağlayabilir.

XRP/USD haftalık grafiği

XRP/USD paritesini haftalık grafikte incelediğimizde ise en büyük ikinci altcoin’in yükseliş yönlü ciddi engelleri olduğunu görüyoruz. Öyle ki Ay ortasında denenen 0,25 dolar seviyesinin önündeki ikinci ana direnç 20 haftalık MA değerini gösteren BB orta bandı. Bu ortalama, şu an 0,24337 fiyatında bulunuyor. Bu hafta bu seviyenin üzerinde bir kapanış XRP’yi pozitif bölgeye taşıyacak olup, son zirve seviyesinin aşılması durumunda 30 sente doğru bir yolculuk başlatabilir.

EngineeringRobo XRP/USD için geçen hafta ne dedi?

https://www.tradingview.com/x/ueS7eosl/

XRP/USD 3 saatlik grafiğinde EngineeringRobo tavsiyelerine baktığımızda 23 Ocak tarihinde gelen Sell1 sinyaliyle yaklaşık yüzde 7’ye yakın kısa vadeli bir azami kazanç söz konusu. Ardından 25 Ocak Tarihli buy1 sinyali ise şu ana kadar yüzde 5’in üzerinde bir kazanca işaret ediyor.

Siz de iletişime geçerek EngineeringRobo’yu bir hafta boyunca ücretsiz olarak kendiniz test edebilirsiniz.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.