Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE
Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para: BTC, SOL, HT, ETC, AAVE

SOL, HT, ETC ve AAVE, Bitcoin (BTC) dar bir aralıkta işlem görürken yeni zirvelere doğru ilerliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, Bybit’ten alınan verilere göre, 2015’ten bu yana Nisan ayında ilk negatif kapanışı olan ayı % 1,98 düşüşle kapattı.

Aynı ayda Ether (ETH) fiyatı % 44’ün üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesi 3.000 $ ‘a yaklaştı. En iyi iki kripto para arasındaki bu büyük farklılık, piyasaların olgunlaştığını ve Bitcoin’in düşük performansının altcoinleri geçmişte olduğu kadar etkilemediğini gösteriyor.

Ether’in yükseliş eğilimi, tüccarlardan güçlü alımları çekti. Bybit’ten alınan veriler, Ether vadeli işlemlerinin açık pozisyonunun 29 Nisan’da 8,5 milyar dolara tırmandığını ve bir önceki aya göre % 52 arttığını gösteriyor. Cointelegraph katılımcısı Marcel Pechman’ın vurguladığı gibi, bu artış, Ether konusunda bireysel yatırımcılardan daha güçlü bir görüşe sahip gibi görünen profesyonel tüccarlar tarafından desteklendi.

Günlük kripto piyasa verileri görünümü. Kaynak: Coin360

Kripto sektörünün güçlü performansı, çok çeşitli yatırımcıları çekmeye devam ediyor. Financial Times’a göre, VC firması Andreessen Horowitz, başka bir fon için 800 milyon ila 1 milyar dolar artırarak bu artan talebi karşılamayı planlıyor. Çeşitli kripto projelerine para akışı, yatırımcıların uzun vadede yükseliş eğilimi beklediğini gösteriyor.

Rowe Price CEO’su William Stromberg, Baltimore Business Journal’a verdiği röportajda, kripto alanının henüz emekleme aşamasında olduğunu ve “gerçekten ortaya çıkmasının yıllar alabileceğini” söyledi.

Altcoin ücretini yöneten Ether ile birlikte, kısa vadede yükseliş gösterebilecek ilk 5 kripto para birimine bakalım.

BTC/USDT

Bitcoin, 30 Nisan’da hareketli ortalamalarının üzerine çıktı, ancak boğalar bu gücü üzerine inşa edemediler. 1 Mayıs’taki Doji mum deseni ve bugün 50 günlük basit hareketli ortalamanın (56.833 $) altına düşmesi, ayıların daha yüksek seviyelerde satıldığını ve pes etmediğini gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafik
BTC/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Satıcılar fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (55.723 $) altına geri çekerse, BTC/USDT çifti 52.323,21 $ ‘a ve ardından 50.460 $’ a düşebilir. Orta noktaya yakın düz hareketli ortalamalar ve göreceli güç endeksi (RSI), arz ve talep arasında bir denge olduğunu göstermektedir. Bu, pariteyi birkaç gün daha aralığa bağlı tutabilir.

Parite 20 günlük EMA’dan geri dönerse ve 58.469.09 $ ‘ın üzerine çıkarsa, bu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, boğaların her küçük düşüşte alım yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra 61.825,85 $ ‘a yükselebilir ve burada boğaların yine ayılardan sert bir dirençle karşılaşması muhtemeldir.

Doğrulamak için henüz çok erken olmasına rağmen, çift olası bir baş ve omuz tepesi oluşumunun sağ omzunu yapıyor gibi görünüyor. Bu kurulum, boyun çizgisinin altında bir kopuşta tamamlanacak. O zamana kadar, tüccarlar tetikte olabilir.

BTC / USDT 4 saatlik grafik
BTC / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 57.500 dolarlık direncin üzerine çıkardığını ancak sürdüremediğini gösteriyor. Ayılar fiyatı tekrar seviyenin altına çekti ve 20-EMA desteğini kırmaya çalışıyor. Böyle bir durumda BTC, 50-SMA’ya düşebilir.

Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, boğaları 57.500 $ ‘lık engeli aşmak için bir girişim daha yapmaya teşvik edebilir. Başarılı olurlarsa, parite 61,825,84 dolara yolculuğuna başlayabilir. Tersine, eğer ayılar fiyatı 50-SMA’nın altına düşürürse, 50.460 $ ‘a düşme olasılığı artar.

SOL/USDT

Solana (SOL) 1 Mayıs’ta 48.64 dolarlık direncin üzerine çıktı ve bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.99 dolara ulaştı. Bununla birlikte, 50 dolarlık psikolojik seviye bir direnç görevi görüyor ve ayılar bugün fiyatı 48.64 doların altına çekti.

SOL/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı iki gün boyunca 48.64 $ ‘ın altında tutarsa ​​SOL/USDT çifti 40.51 $’ lık desteğe düşebilir. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, boğaların düşüşlerde biriktiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra 50 dolarlık direnci temizlemek için bir girişim daha yapacak.

Başarılı olurlarsa, parite yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayarak 56.77 $ ‘a ve ardından 68.05 $’ a ulaşabilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, en az direniş yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Fiyatın 20 günlük EMA’nın (38 $) altına düşmesi durumunda bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Bu olursa, parite 50 günlük SMA’ya (26 $) düzeltebilir.

SOL / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, boğaların 20-EMA’yı savunmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyatı 48,64 ila 49,99 ABD Doları genel direnç bölgesinin üstüne çıkarabilirlerse, momentumun artması muhtemeldir. Pozitif bölgede kademeli olarak yükselen 20-EMA ve RSI, boğaların küçük bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten bir kez daha düşerse, hareketli ortalamaların altına kırılma olasılığını artıracaktır. Ayılar daha sonra fiyatı 40,51 dolara çekebilir. Thi’den güçlü bir sıçrama desteği pariteyi birkaç gün aralığa bağlı tutabilir.

HT/USDT

Huobi Token (HT) 1 Mayıs’ta 26.89 $ ‘lık direncin üzerinde yükseldi ve bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi 29.54 $’ ı gördü. Bununla birlikte, ayılar fiyatı kırılma seviyesinin altına çekmeye ve agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalışıyor.

HT/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyat üç gün boyunca 26,89 $ ‘ın altına düşerse ve devam ederse, HT/USDT çifti kademeli olarak 22 $’ a düşebilir. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması pariteyi birkaç gün boyunca menzilde tutabilir.

Tersine, eğer boğalar 26,89 dolarlık desteği savunursa veya 25 doların altında çok fazla pes etmezse, her küçük düşüşte güçlü bir satın alma önerecektir. 29,54 ABD dolarının üzerindeki bir kırılma, bir sonraki hedef 36,54 ABD doları ile yükseliş trendini devam ettirebilir.

20 günlük EMA (20.54 $) ortaya çıktı ve RSI aşırı alım bölgesinde, bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

HT/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar ve ayılar, 26,89 dolar seviyesinin yakınında üstünlük için mücadele ediyor. Ayılar fiyatı 26.10 $ ‘a çekmiş olsalar da, daha düşük seviyeleri koruyamadılar. Bu, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Ancak boğalar fiyatı 29,54 dolara çekmekte zorlanıyor. Bu, kısa vadede yüksek oynaklığa neden olabilir.

26 doların altında bir kırılma, fiyatı 20-EMA’ya çekebilir. Fiyat bu seviyeden güçlü bir şekilde geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmek için bir girişim daha yapacak. Alternatif olarak, 20-EMA’nın altındaki bir kırılma, daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

ETC/USDT

Ayılar, Ethereum Classic’in (ETC) yukarı hareketini 38 $ ila 41.61 $ genel direnç bölgesinde durdurmaya çalışıyor. Ancak, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, tüccarların daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteriyor.

ETC / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen 20 günlük EMA (28.74 $) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğalara avantaj sağlıyor. Alıcılar fiyatı genel gider bölgesinin üstüne çıkarırsa, ETC/USDT çifti yükseliş trendini sürdürebilir ve 53,21 $ ‘a yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel gider bölgesinden düşerse, ayılar pariteyi 20 günlük EMA’ya düşürmeye çalışacak. Bu desteğin altında bir kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığını ve daha sonra paritenin 22.20 $ ‘a düşebileceğini gösterecek.

ETC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

20-EMA yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesinde, bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Ancak ayılar havluyu kolay kolay atmazlar. Havai alandaki yukarı hareketi durdurmaya çalışacaklar.

20-EMA’nın altında bir kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığının ilk işareti olacak. Bu, fiyatı 50-SMA’ya çekebilir. Böyle bir hareket çifti birkaç gün menzil içinde kalmasını sağlayabilir.

AAVE/USDT

Boğalar bugün AAVE’yi 489 dolarlık direncin üzerine çıkardı. Ancak, satın almayı daha yüksek seviyelerde sürdüremediler ve ayılar fiyatı bugün 480 ila 280 $ aralığına geri çekti. Bu, ayıların kırılmayı menzilden satın almış olabilecek agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösteriyor.

AAVE / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyat 20 günlük EMA’nın (415 $) altına düşerse, boğaların düşüşlerde alım yapmadığını gösterecektir. Bu, fiyatı 50 günlük SMA’ya (383 $) çekebilir ve AAVE/USDT çiftinin aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir.

Aksine, parite 20 günlük EMA’dan geri dönerse, daha düşük seviyelerde birikimi gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 581,67 $ ‘a itmek için bir girişim daha yapacak. Bu seviyedeki bir kırılma, kuzeye doğru olan yolculuğu 698 dolara çıkarabilir.

AAVE / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, boğaların 20-EMA’ya düşüşü satın aldığını ve fiyatı yine 489 ila 512 dolarlık direnç bölgesinin üstüne çıkarmaya çalıştığını gösteriyor. Yükselen hareketli ortalamalar ve 63’ün üzerindeki RSI, en düşük direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse bu yükseliş görünümü zayıflayacak. Bu, arzın talebi aştığını gösterebilir. Çift daha sonra 50-SMA’ya düşebilir. Bu destek devam ederse, parite bir sonraki trend hareketine başlamadan önce birkaç gün 420 ila 489 dolar arasında konsolide olabilir.

cointelegraph

___________________________

EngineeringRobo, kripto para ticaretinizdeki en büyük yardımcınız olacak. Robo stratejilerinin potansiyelini kefşedin! ücretsiz denemek için buraya tıklayın.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64.624,31 4,64%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3.088,83 2,61%
tether
Tether (USDT) $ 1,00 0,02%
bnb
BNB (BNB) $ 558,19 2,65%
solana
Solana (SOL) $ 143,52 8,17%
usd-coin
USDC (USDC) $ 0,999723 0,09%
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 3.083,23 2,61%
xrp
XRP (XRP) $ 0,497947 1,48%
the-open-network
Toncoin (TON) $ 7,16 17,10%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0,151497 3,90%
cardano
Cardano (ADA) $ 0,462027 3,51%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0,000023 3,82%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 35,21 2,06%
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 64.594,31 4,65%
tron
TRON (TRX) $ 0,108794 0,72%
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 481,22 0,38%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6,79 2,43%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 13,78 3,98%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0,674453 0,85%
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 13,32 11,34%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5,67 0,51%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 80,75 1,63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 7,54 8,44%
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5,86 0,06%
dai
Dai (DAI) $ 0,999013 0,12%
aptos
Aptos (APT) $ 9,50 4,05%
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 25,99 0,98%
mantle
Mantle (MNT) $ 1,15 3,53%
first-digital-usd
First Digital USD (FDUSD) $ 0,997593 0,13%
blockstack
Stacks (STX) $ 2,45 5,29%
filecoin
Filecoin (FIL) $ 6,21 6,03%
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0,124105 2,25%
okb
OKB (OKB) $ 54,83 0,01%
stellar
Stellar (XLM) $ 0,1127 3,75%
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 8,25 2,00%
render-token
Render (RNDR) $ 8,16 6,01%
renzo-restaked-eth
Renzo Restaked ETH (EZETH) $ 3.121,73 3,02%
bittensor
Bittensor (TAO) $ 465,61 4,66%
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 1,14 1,35%
immutable-x
Immutable (IMX) $ 2,05 7,26%
vechain
VeChain (VET) $ 0,040596 6,16%
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0,082257 3,37%
dogwifcoin
dogwifhat (WIF) $ 2,85 17,01%
maker
Maker (MKR) $ 2.997,84 4,65%
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0,115681 1,48%
injective-protocol
Injective (INJ) $ 28,24 6,96%
the-graph
The Graph (GRT) $ 0,257573 6,59%
ethena-usde
Ethena USDe (USDE) $ 0,999365 0,23%
optimism
Optimism (OP) $ 2,24 1,94%
wrapped-eeth
Wrapped eETH (WEETH) $ 3.197,14 2,69%