Enjin Coin Fiyat Analizi: 1 Haziran 2021

Enjin Coin Fiyat Analizi: 1 Haziran 2021

  • Enjin Coin fiyatı bir kırılma noktasında, eğer gerçekleşirse % 25 oranında ilerletebilecek hızlı bir hareket göreceğiz.
  • Zincir üstü göstergeler, ENJ için daha yüksek bir fiyatı destekliyorlar.
  •  Destek seviyesinin 1.412 dolarda kırılması, yükseliş senaryosunu geçersiz kılacaktır.

Enjin Coin fiyatı, kritik bir arz engelini test edebilecek daha yüksek bir yükseliş eğilimi olasılığı gösteriyor. Zincir üstü ölçümler, bu senaryoya bir rüzgar ekleyerek ENJ’nin yüksek bir salınım için hazır olduğunu ima ediyor.

Enjin Coin fiyatı yükselmeye hazırlanıyor

Enjin Coin fiyatı, 1.693$’da küçük bir direnç seviyesinde reddedildikten sonra şu anda 1.602$’da işlem görüyor. Alıcılar bu engeli aşarsa, ENJ muhtemelen 1.922 dolardan 2.234 dolara uzanan arz bölgesine %25 oranında yükselecektir.

Enjin Coin fiyatı muhtemelen 2.01 $’da üçüncü bir eşit yüksek yaratacaktır.

ENJ/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView ENJ/USDT

Bu yükselişi desteklemek, ENJ yatırımcılarının tanık olduğu birikimdir. 23 Mayıs’tan bugüne kadar, 1.000.000 ila 10.000.000 token tutan balinalar 53’ten 59’a yükseldi.

Bu %11’lik artış, bu piyasa katılımcılarının Enjin Coin fiyatının performansına inandığını gösteriyor.

ENJ supply distribution chart
ENJ arz dağılım tablosu

Ayrıca, balina işlem metriği tarafından onaylandığı gibi, acil bir satış tehdidi yok gibi görünüyor. Aslında, 100 bin dolar veya daha fazla değerindeki transferler 27 Mayıs’ta 74’ten 29 Mayıs’ta 1’e düştü, bu da satış baskısında potansiyel bir artış olasılığının son derece düşük olduğunu gösteriyor.

ENJ whale transaction count chart
ENJ balina işlem sayım tablosu

İşler iyi gidiyor gibi görünse de, yatırımcıların Enjin Coin fiyatının 2,01 $’ı etiketledikten sonraki yönlü eğiliminin bilinmediğini not etmeleri gerekiyor. Bu nedenle piyasa katılımcılarının burada dikkatli olması gerekiyor.

Burada 2.01$’a ulaştıktan sonra potansiyel bir düşüş gelişebilir. 23 Mayıs’tan bugüne kadar borsalar tarafından tutulan Enjin Coin arzının 343 milyondan 345 milyon ENJ’ye yükselmesi, böyle bir hareketi destekliyor.

ENJ supply on exchanges chart
Borsa tablosunda ENJ arzı

ENJ fiyatı, 1.693 $ ‘daki ani direnç seviyesini aşamazsa, satın alma baskısının zayıfladığının sinyalini verecektir. Bu durumda, desteğin 1.412 dolarda kırılması, yukarıda ayrıntıları verilen yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Bu koşullar altında, Enjin Coin, 30 Mayıs’ta 1.235$’da kurulan dip seviyesini yeniden test etmek için %10’luk bir düşüş yaşayabilir.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.