XLM CEO'su altyapı anlaşmasını desteklerken XLM fiyatı %12 düşebilir

XLM Fiyat Analizi: 1 Haziran 2021

  • XLM fiyatı, onu 0,643 $ ‘lık çarpışma öncesi seviyelere götürebilecek büyük bir yükselişe hazırlanıyor.
  • Stellar fiyatı ile OBV arasındaki yükseliş farklılığı ve MACD’deki potansiyel bir yükseliş geçişi bu yükseliş senaryosuna güven katıyor.
  • Destek bariyerinin 0,3420 $ ‘dan kırılması, düşüş görünümünü tetikleyecektir.

XLM fiyatı, daha yüksek bir dip seviyesi oluşturduğu için yükseliş trendine başladı ve önemli bir hacim göstergesi arasında bir yükseliş farklılığı oluşturdu. Şimdi, bu yükseliş trendinin devam etmesi Stellar’ı 19 Mayıs’ta görülen seviyelere götürebilir.

XLM fiyatı yakında bir patlamaya işaret ediyor

XLM fiyatı 23 Mayıs’ta 0,338 ABD Doları ve 30 Mayıs’ta 0,372 ABD Doları ile yerel bir dip oluşturdu. Stellar daha yüksek dipler ayarlarken, Denge-Hacim (OBV) göstergesi daha düşük bir dip ayarlayarak fiyata göre bir yükseliş farklılığı yarattı. Bu nedenle, yatırımcılar XLM fiyatının artmasını bekleyebilir.

Bu yükseliş görünümünü daha da güçlendiren, hızlı uzunluktaki hareketli ortalaması (12 günlük) yavaş uzunluktaki hareketli ortalamanın (26 günlük) üzerinde bir hareket için yarışan Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesidir. Böyle bir hareket olursa, bu bir yükseliş geçişini temsil eder.

Bu gelişme, kısa vadeli yükseliş momentumunun daha hızlı yükseldiğini ve yukarıda açıklanan yükseliş tezine inandırıcılık kattığını gösteriyor.

Bu nedenle, Stellar fiyatı sırasıyla 0,497 dolar ve 0,565 dolar olan kritik direnç seviyelerinde dilimlendikten sonra %55 artışla 0,643 doları etiketlemeye hazır görünüyor.

XLM/USDT 1-day chart
Kaynak: TradingView XLM/USDT

Stellar fiyatı 0,362 doların altında daha düşük bir dip ayarlarsa, zayıflayan bir satın alma baskısı anlamına gelir. Bununla birlikte, destek seviyesinin 0,342 dolarda kırılması, yukarıda ayrıntıları verilen yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Bu durumda, yatırımcılar Stellar fiyatının yatay hareket etmesini veya buradaki dipleri süpürmesini bekleyebilirler.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.