XRP grafiğinde “çılgın” bir fraktal görüldü: Hedef 14 dolar olabilir!
XRP grafiğinde “çılgın” bir fraktal görüldü: Hedef 14 dolar olabilir!

26 Nisan XRP analizi: Ripple tokeni kademeli yükselişini devam ettirebilir mi?

Altcoin pazar değeri Nisan ayı başından bugüne kadar yaklaşık yüzde 26 oranında artış gösterdi. XRP aylık bilançosuna baktığımızda bu değer artışından yüzde 12 oranında fiyat artışıyla yararlandığını görüyoruz. Önceki dönemlerde zaman zaman volatil hareketlerini gördüğümüz Ripple tokeni, bu dönem temkinli bir yükseliş sergiliyor.

XRP/USD için kritik seviyeler

23 Mart haftasından bu yana yükselişini sürdüren kripto para, 0,193 dolar seviyelerinde sağlam bir dirençle karşılaşmış gibi gözüküyor. Nisan ayının ilk haftası, 20 sent fiyatını test eden XRP, bu seviyeden gelen satışlarla 18 sente kadar geriledi. 18 sent ise XRP/USD için önemli bir destek noktası. Bu seviye ayrıca McGinley Dynamics ortalamasına denk geliyor ki bu ortalamanın da XRP için dinamik destek noktası olarak takip edilmesinde yarar var.

Grafikte gördüğünüz gibi 19-20 Nisan tarihlerinde görülen satışlar sonrası 22 Nisan tarihli Sell1 sinyali, McGinley ortalaması kırılamayınca aktif hale gelmedi. Ardından işlem hacimlerinin alıcı yönüne dönmesiyle kısa vadeli bir yükseliş ivmesi daha görüyoruz. Bu ivme yeniden 0,193 dolar seviyesinin kırılmasıyla daha önemli hale geldi. Zira Buy1, XRP yükselişini destekleyen bir sinyal olarak orada duruyor.

Buna göre Buy1 mumunun üzerinde bir günlük kapanış ya da hacimli yükseliş, Ripple tokeninin bu sefer 20 senti hızlı geçip, 100 günlük hareketli ortalamasına (22 sent) doğru ilerlemesini sağlayabilir. Bu hareket mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 15 kazanç anlamına geliyor. Long pozisyonlar için stop loss, 0,185 dolar altı olabilir.

XRP fiyatı şu an ne kadar?İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Kripto para ve forex ticaretini aynı anda yapabileceğiniz ve 100X’e kadar kaldıraç kullanabileceğiniz bir platform PrimeXBT! Denediniz mi?


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.