Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021
Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 1 Eylül 2021

Ethereum Fiyat Analizi: 29 Mayıs 2021

  • Ethereum fiyatı önemli bir seviye olan 50 günlük basit hareketli ortalamada (SMA) duruyor, ancak genel fiyat yapısı yapıcı kalıyor.
  • ETH konsolidasyonu, 23 Mayıs’ın en düşük seviyelerinden keskin toparlanmanın yarattığı fiyat sıkıştırmasını serbest bırakmakla uğraşıyor.
  • Fiyatta aşağı yönlü bir kırılma, 20 Şubat’ın yükseği 2.042$’da ezici bir destek keşfedecek.

Ethereum fiyatı, Nisan-Mayıs dönemine hakim olan gücü toparlayamadı, ancak en büyük haftalık %41.44 kaybına tepki yapıcı oldu. ETH, 50 günlük SMA’nın üzerinde sürdürülebilir fiyat çekişi elde edene kadar, Ethereum fiyatı yatırımcı şüphesiyle bulutlanacak.

Ethereum fiyatı, kripto zayıflığından ayrılmak için mücadele ediyor

Ethereum fiyatı, 23 Mayıs’ta yeni bir düzeltme görmeden önce 19 Mayıs’ın düşüğü 1.900 $’dan %50’nin biraz üzerinde yükseldi. Yeni düşük seviyeyi 26 Mayıs’ta %70’lik bir sıçrama izledi. 12 saatlik ETH grafiğinde bir boğa mumu 23 Mayıs’ta toparlanmayı başlattı ve günlük Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) aşırı satım okumasına ulaştıktan sonra ortalamanın üzerinde bir hacim eşlik etti. Ayrıca, 19 Mayıs’ın dip seviyesinin 23 Mayıs’taki düşüşü, Ethereum fiyatını 3.000 $’lık bir tetikleyici fiyatla çift dip formasyonuna yerleştirdi.

Ardışık hızlı toparlanmalar, herhangi bir düşüş söylemini hayal kırıklığına uğrattı ve bugünkü gibi geri çekilmeler yoluyla zayıf ETH sahiplerini ortadan kaldırarak serbest bırakılması gereken fiyat sıkıştırması oluşturdu. Tamamlandığında, Ethereum fiyatı çift dip tetikleme fiyatını test etmek için serbest kalacak.

Çift dip seviyesinin üzerinde bir kırılma, Mayıs düşüşünün %61.8 Fibonacci düzeltmesinde 3.369 $ seviyesindeki direnci hızlı bir şekilde keşfedecektir. Ralli devam ederse, Ethereum fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.384 $’a bir saldırı başlatmadan önce, %78.6’lık geri çekilmede 3.815 $’dan küçük bir dirençle karşılaşacak.

ETH/USD daily chart
Kaynak: TradingView ETH/USD

Kripto para birimi satışının agresif bir şekilde yenilenmesi, Ethereum fiyatı için nispeten olumlu görünümü rayından çıkarabilir. En önemli destek seviyesi, Nisan ve Mayıs aylarında gün içi ve kapanış bazında direnç ve destek olan bir fiyat olan 20 Şubat’ın en yüksek seviyesi 2.042 dolar.

Satış durmazsa, 23 Mayıs’ın en düşük seviyesi mütevazı bir destek sunacak, ancak hayati seviye stratejik olarak önemli 200 günlük SMA’nın 1,638 dolarda olması. Önde gelen yatırımcıları ve kurumları büyüklük olarak birikim yapmaya motive etmelidir.

Ethereum fiyatı için bir yükseliş görünümü veren, Santiment Market Value Realized Value (MVRV) metriğidir. Mevcut metrik okuma, ETH’deki %70’lik sıçramaya rağmen negatif, bu da akıllı sözleşme devinin değerinin altında kaldığını gösteriyor.

ETH MVRV metric
ETH MVRV metriği

Nisan ve Mayıs aylarında, Ethereum fiyatı, tüm kripto pazarı için liderliği üstlenerek göreceli güç gösterdi. Bu performansın altında yatan temeller değişmedi ve ETH kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı.

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.