Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 17 Ağustos 2021
Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 17 Ağustos 2021

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 17 Ağustos 2021

  • Ripple fiyatı, 24 saat içindeki kazançların %7’sinden fazlasını kaybederek 1,1 dolardan desteği tekrar ziyaret etti.
  • XRP, 2 dolara yükselişin önünü açmak için direnci 1,4 dolar ve 1,6 dolar seviyelerinden aşmalı.
  • MACD, 12 günlük EMA 26 günlük EMA’nın altına düştüğünde fiyat her an düşüşe geçebilir.

Ripple geçen haftayı 1,35 dolardan kapattı, bu da yatırımcı ilgisini ve 2 dolara giden yolda spekülasyonları teşvik eden bir hareketti. Bununla birlikte, XRP’nin 1 dolara doğru bir miktar zemin kaybetmesiyle bir düzeltme meydana geldi. 1,1 dolardaki destek, kayıpların azaltılmasını sağlamada çok önemli bir rol oynuyor, ancak CoinGecko tarafından sağlanan veriler, Ripple’ın 24 saat içinde %7,4 daha düşük işlem gördüğünü gösteriyor.

Ripple önemli bir destek seviyesinden geri sekti

Boğalar yakın vadede 1,4 doların üzerine çıkmaya odaklanırken, token şu anda 1,2 dolarda sallanıyor. Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) göre, boğalar durumu kurtarabilir ve düzeltmenin devam etmesini önleyebilir.

Şu anda, bir varlığın trendini takip eden ve gücünü ölçen RSI, 70’te tutunuyor. RSI aşırı alım bölgesine doğru hareketini sürdürürken, XRP’nin yükselmesi bekleniyor.

Şaşırtıcı bir şekilde, 50 mumluk Basit Hareketli Ortalama (SMA), 12 saatlik çizelgeye göre önümüzdeki seanslarda 200 SMA’nın üzerine çıkabilir. Bu gösterge bir golden cross olmasa da, genellikle yükselişin geleceğini tespit eder. Bu nedenle, alıcılar 1,4 dolar ve 1,6 dolar seviyelerini alırken, başka bir güçlü yükseliş eğilimini tetikleyebilir.

XRP/USD price chart
Kaynak: TradingView XRP/USD

Yatırımcıların, özellikle Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi önümüzdeki seanslarda düşüş eğilimi gösterirse, Ripple’ın beklenen yükselişinin gerçekleşmeyebileceğinin farkında olmaları gerektiğini belirtmekte fayda var. Kesin zaman çerçevesine göre, bir satış sinyali yaklaşıyor. 12 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) 26 günlük EMA’nın altına düşer düşmez, uzun bir düzeltme olma olasılığı artacaktır.

MACD, Ripple’ın trendini takip eder ve momentumunu hesaplar. Ortalama çizgiye doğru bir hareket, düşüş görünümünü güçlendirdi. Bu nedenle, özellikle giriş ve çıkış pozisyonlarını belirlerken MACD en önemli trend göstergelerinden biridir.

Ripple Gün İçi Seviyeleri

Spot oranı: $1.21

Trend: Boğa

Volatilite: Genişleyen

Direnç: 1,4 dolar ve 1,6 dolar

Destek: 1,1 $ ve 1 $

Ripple (XRP) şu an ne kadar?

XRP
Previous 25
Next 25
#CoinPriceMarketcapChange (24H)

coingape


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.