ark-elrond-algo

16 Temmuz Altcoin Analizleri: ERDBTC, ALGOBTC, ARKBTC

Bugün, Elrond (ERD), Algorand (ALGO) ve Ark tokenlerinin Bitcoin karşısındaki son durumunu değerlendirmeye çalıştık.

ERD/BTC

Elrond (ERD), günlerdir süren yükselişinde bugün önemli bir düzeltmeyle karşı karşıya. 163 sats’a kadar gerileyen ERDBTC, şu an için Fib 0,618 değerinden dönmüş gibi gözüküyor. Bu değerin altında günlük ikinci bir destek olarak Fib 0,786’ya denk gelen 156 sats’ı görüyoruz.

Piyasa düşüşünün devamı halinde 150 sats’ın altında mum oluşumu altcoin için düşüş trendini başlatabilir. Yukarı bölgede ise 172 sats değeri üzerinde mum oluşumu son derece önemli. Bu fiyatın üzerinde düzeltme sınırlı kalacak olup ERD yükseliş trendine devam ederek 200 sats’a kadar bir ivme kazanabilir.

Ayrıca Engineering Robo sinyalleri de 163 sats altında düşüşün hızlanabileceğine işaret ediyor. Robo’nun son buy1 sinyali ise 183 dolarda zirve yapan mumla birlikte geliyor. Bunu da robo’ya göre -daha temkinli yaklaşımla- 183 sats üzerinde mum oluşumunun yükseliş trendini güçlendirebileceği şeklinde yorumlayabiliriz.

ALGO/BTC

Algorand, 14 Temmuz’da 2800 sats altına sarktıktan sonra alıcı bularak 3318 sats değerine kadar yükseldi. Bugün ALGOBTC’de bu yükselişin bir düzeltme yaptığını gördük.

Mevcut düzeltmenin son dip-tepe seviyelerine göre Fib 0,786 (2913) değerine kadar devam ettiği görülüyor. Son fiyat hareketlerine göre ise Fib 0,618 (3000) değeri de önemli bir destek gibi duruyor. Özetle, 2900 sats altı mum oluşumu ALGOBTC’de 2800 sats’a kadar kısa vadede bir düşüşe neden olabilir.

Altcoin’in BTC karşısında bugün 3000 sats fiyatına tutunması durumunda ise (bu değer üzerinde 3 sa. mum oluşumu) 3300 sats’a kadar yeni bir yükseliş görebiliriz. Son zirve olan 3300 sats ilerleyen günlerde kazanımların artması için belirleyici nokta gibi duruyor.

ARK/BTCARK

Ark tokeni Bitcoin karşısında 16 Temmuz öğle saatlerinde görülen düşüşü iyi karşıladı. ARKBTC pazarına talebin devam etmesi altcoin’in yükselişi sürdürme ihtimalini artırıyor.

ARKBTC paritesine günlük grafikte bakıldığında 3650 sats değerinde bir direnç olduğunu dikkat çekiyor. Bu direncin kırılması durumunda 4000 sats bandına hızlı bir yükseliş olabilir.

Grafiğe genel olara baktığımızda ise ARK’ın Mayıs ayından başlayan yükseliş trendini devam ettirdiği görülüyor. Şu an için yaklaşık 3000 sats değeri, bu yükseliş trendinin destek noktasını oluşturuyor. Yükseliş trendinde görülebilecek düzeltmelerde grafikteki mavi çizgi destek olarak çalışabilir.

Engineering Robo araçları ve sinyalleriyle ARKBTC’yi değerlendirdiğimizde ise fiyatın Mcginley ortalamasını destek olarak kullandığını görüyoruz. Diğer yandan kısa bir süre kırmızıya dönen bulutun yeniden yeşillenmeye başlaması da yükselişi destekleyen diğer bir faktör. Ayrıca 3200 sats civarında buy2 sinyalinin de aktif hale geldiğini görüyoruz.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.