bitcoin
Bitcoin'de son durum: BTC/USD halving'e kadar nasıl hareket eder?

Bitcoin analizi: BTC/USD yükseliş trendine devam edebilecek mi?

Bitcoin fiyatı, dün 7.680 dolarda dip gördükten sonra yükselişine devam ederek 8.250 dolarda dip yaptı. Bugün ise BTC/USD paritesinin bu yükselişin düzeltmesinde olduğunu görüyoruz. Düzeltme periyodunda kritik noktalar ve önemli hareketli ortalamalar ile göstergelerin son durumları ışığında Bitcoin fiyat yönünü tayin etmeye çalıştık.

Bitcoin fiyat analizi

8.250 dolar zirvesi sonrası BTC/USD paritesinin günlük grafikte Fib 0,382 değeri olan 8.030 dolar seviyelerine kadar gevşediğini görüyoruz. Bu seviyelerde yeniden alıcı bulan Bitcoin, günü bu değerin üzerinde kapatırsa yükselişine kaldığı yerden devam edebilir. 8.030 dolar desteğinin altında ise 7.962 dolar (Fib 0,50) ve 7.894 dolar (Fib 0,618) en yakın destek bölgeleri olarak duruyor.

3 saatlik BTC/USD grafiğinde kripto parayı daha yakından incelediğimizde fiyatı şu an 8.000 dolar seviyelerinde konumlanmış olan EMA 20’nin üzerinde devam etmesi, yükseliş ihtimalini güçlendiriyor. Ayrıca Bollinger orta bandı olan MA 20 ile birlikte 7.950 – 8.000 dolar aralığının önemli bir diğer  destek alanı oluşturması da ara destek olarak bize farklı bir bakış açısı katıyor.

Bunan yanında 20 mumluk üssel hareketli ortalamanın (EMA), aynı değerdeki basit hareketli ortalamayı yukarı yönlü kesmesi, yükseliş eğilimi için diğer önemli bir faktör.

Yukarıda Bitcoin fiyatının yukarıda bahsettiğimiz destek alanın (7.950-8.000) altında kapanışlar görmesi ise 7.600 dolar bandına kadar bir gerileme riski taşıdığını söyleyebiliriz.

Önemli teknik göstergelere baktığımızda ise Stokastik RSI’nın aşırı alım bölgesinden aşağı salındığını görüyoruz. MACD göstergesi de 3 saatlik görünümde pozitif bölgedeki konumunda düşen bir ivmeye sahip. Ancak RSI göstergesine baktığımızda 50’nin üzerinde seviyesiyle trendin hala güçlü olduğu sinyalini veriyor.

EngineeringRobo BTC/USD sinyalleri

7 farklı stratejisiyle çeşitli al sat sinyalleri oluşturabilen ve yüksek başarı oranına sahip EnginneringRobo’nun son 24 saatte saatlik BTC/USD paritesi için ürettiği sinyallere bakarsak; 7.700 dolar bandında buy1, 7.800 dolar seviyesinde buy2 ve kısa vadeli trend boyunca 2 adet daha long sinyali verdiğini görüyoruz.

Siz de iletişime geçerek bu sinyalleri kendiniz de deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca Bitcoin ve altcoinler için backtestler yaparak EnginneeringRobo başarılı sinyal üretimlerini ölçebilirsiniz.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.