Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 25 Ağustos 2021

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 31 Temmuz 2021

Bitcoin, 10 günlük yeşil bir serinin ardından son zamanlarda piyasa katılımcılarını kesinlikle şaşırttı ve 40 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Sadece bir gecede, BTC bir son dakika rallisi düzenledi ve işlem aralığının üst seviyesinin üzerinde ilk günlük kapanışını 42.2 bin dolardan kapattı.

img1 (2)
Kaynak: TradingView

Bitcoin 40.000 Doları Aştı

28 Temmuz 2021’de, üçüncü en büyük BTC balinası 3000 BTC’yi Coinbase’e aktardı ve bu da fiyat konusunda kısa vadede dikkatli olunduğunun sinyalini verdi. Bu durum geçmişte pek çok durumda yerel bir üst gösterge olmuştur. Kripto para birimi daha sonra 40.9 bin dolardan 38.3 bin dolara kadar küçük bir düzeltme gördü.

Boğalar, 30 bin dolar ile 40 bin dolar arasındaki 2 aylık işlem aralığının üzerindeki ilk günlük kapanışı işaret ederek sağlam bir toparlanma kaydetmeyi başardı. Bu, birikim aşamasından boğa piyasasının devamına geçişteki ilk büyük adımdır.

Etkileyici 10 günlük seri boyunca, birden fazla zaman dilimindeki BTC momentumu, nötr bölgelerin üzerine çıkarak yükselmeye devam etti. Bu, önceki boğa piyasalarında daha önce birçok kez görüldüğü için, orta vadede bir başka büyük yükseliş sinyalidir.

Özellikle, BTC art arda 9 gün boyunca yeşil mum ile günü kapattığından bu, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi tarihsel olarak orta vadeli rallilere yol açmıştır.

img2 (2)
Kaynak: TradingView

Önceki dirençler şu an kısa vadeli desteklere dönüştü bunlar 41.3 bin dolar, 40.9 bin dolar ve 40 bin seviyeleridir. İdeal olarak, bu seviyelerin geriye dönük olarak test edilmeleri gerekir.

Son fiyat hareketi BTC için çok iyimser ancak doğrulama için haftalık kapanışı beklememiz gerekiyor. Geçen hafta BTC, özellikle 30 bin doların üzerine çıktıktan sonra potansiyel bir geri dönüşün sinyali olan haftalık sağlam bir mum oluşturdu. Modeli doğrulamak için kripto para biriminin bu hafta en yüksek seviyelerde kapanması gerekiyor.

Kısa vadeli fiyat hareketi yükselişe geçse de BTC, her ikisi de geri kazanılması gereken kritik seviyeler olan 200 günlük MA ve 21 haftalık MA’da direncin altında kalıyor. BTC başarılı bir şekilde haftayı kapatır ve bu seviyelerin üzerinde kalabilirse teknikler çok yükselecek.

img3 (1)
Kaynak: TradingView

Toplamda, yükseliş tekniklerini, önemli ölçüde iyileşen ivmeyi, girişleri aşan net çıkıştaki yükseliş zincir içi metrikleri, birikimi ve borsa rezervlerindeki son düşüş, BTC hash oranının toparlanması ve rekor ağ kullanıcısı büyümesi göz önüne alındığında, mevcut kurulum boğalar için uygun görünüyor.

Bitcoin (BTC) şu an ne kadar?

Bitcoin (BTC)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

cryptopotato


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.