Bitcoin'de son durum: 27 Eylül 2021
Bitcoin'de son durum: 27 Eylül 2021

Bitcoin büyük bir düşüş riski taşıyor

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 40.000 $ seviyelerinin üzerinde tutunamadıktan sonra şuan yatay seviyede işlem görüyor. Yazım anında, Bitcoin (BTC), 658 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile %7.5 düşüşle 35.274 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin göstergeleri ve zincir içi metrikler bu noktada tehlikeli ve analistler için zor zamanlar yaşatıyor. Popüler Bitcoin analisti Willy Woo, mevcut durumu analiz etmek için makroekonomik duruma bakıyor. Willy Woo, önümüzdeki hafta herhangi bir yükseliş ivmesinden ziyade Bitcoin üzerinde satış baskısı olacağını tahmin ediyor.

Şu anda ABD Dolar Endeksi’ne (USD) çok fazla para aktığını ve bunun da paranın güvenli bir yere taşındığı anlamına geldiğini belirtiyor. Bu nedenle Willy Woo, hisse senedi piyasası daha fazla düzeltme yaparsa, Bitcoin’in (BTC) de güçlü bir fiyat düzeltmesine gireceğine dikkat çekiyor. Son analizinde Willy Woo şunları yazdı:

Aşağı yönlü risk için tek endişem, hisse senetlerinde, zincir içi temeller ne olursa olsun, Bitcoin (BTC) fiyatını aşağı çekecek büyük bir düzeltme elde etmemizdir. DXY’de USD’nin gücünü fark etmek, bazı yatırımcıların USD’de güvenli hareket ettiğini gösteriyor

Ayı Piyasasında Değiliz

BTC’deki son fiyat hareketi, bazılarının bunun yeni ayı piyasası döngüsünün başlangıcı olduğuna dikkat çekerek yatırımcıları endişelendirdi. Woo, Bitcoin ağına katılan yeni kullanıcıların sağlıklı büyümesini gerekçe göstererek böyle bir durumu reddediyor.

Kaynak: Glassnode

Willy Woo ayrıca, paranın stablecoin’den Bitcoin’e (BTC) geri akmaya başladığına da dikkat çekiyor. Ayrıca Bitcoin’lerin zayıf ellerden güçlü ellere geçtiğini de belirtiyor. Daha önce de bildirdiğimiz gibi, piyasaya son 1-6 ayda giren kısa vadeli sahipleri (STH’ler) zarar ediyor, ancak balinalar ve uzun vadeli kullanıcılar her aşamada birikiyor.

Aşağıdaki grafikte Woo, geçen aydaki döviz akışının aşırı bir biçimde hızlandığını belirtiyor.

 

Bitcoin
Kaynak: Willy Woo

Willy Woo, analistlerin bir “bekle ve gör” yaklaşımı aradığını bildirdiği gibi, biraz zamanın geçmesi gerektiğini de öne sürüyor.

Bitcoin şu an ne kadar?

Bitcoin (BTC)
Previous 25
Next 25
#CoinPriceChange (24H)Marketcap

coingape


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.