EOS Fiyatının Üç Günde % 100 Artmasının Üç Nedeni
EOS Fiyatının Üç Günde % 100 Artmasının Üç Nedeni

EOS Fiyatının Üç Günde % 100 Artmasının Üç Nedeni

EOS, alt sezon ivme kazandıkça son birkaç günde muazzam bir fiyat artışı yaşayan en yeni büyük hacimli altcoin.

EOS’un fiyatı, Mart ayında başlayan parabolik bir ilerlemenin ardından 2018’in ortasından bu yana ilk kez çift haneli rakamlara ulaştı.

Coingecko’nun verilerine göre, piyasa değerine göre 20. sıradaki kripto şu anda 11.50 $ ‘ın üzerinde ve son üç günde % 100’e yakın kazanç sağladı.

Birincisi, mevcut EOS’un yukarı doğru ilerlemesi, iki benzersiz fiyat trendinin kesişme noktasında gerçekleşiyor. Bir yandan, EOS / Tether (USDT) ticaret çifti 2021 aralığının en üstünde yer alırken, Bitcoin’e (BTC) karşı token fiyatı Mart ayı başlarında üç yılın en düşük seviyesine düştü.

Kaynak: TradingView EOS/USDT

Yazım anında, EOS’un BTC paritesinde ki fiyat hareket tablosu, önemli bir yukarı doğru hareket olasılığını işaret eden neredeyse üç yıllık bir düşüş trendini kırdı.

İkinci olarak, büyük altcoin kazançlarının ortasında Bitcoin hakimiyetinin düşmeye devam etmesi ile piyasa döngüsünün yükselişte büyük hacimli tokenlere sahip olduğu görülüyor. Nitekim Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Chainlink (LINK) ve Polkadot (DOT) gibi büyük alts hızlı fiyat artışları yaşadı.

Kaynak: TradingView EOS/BTC

Bu altcoin kazançları, tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyen Ether (ETH) ile daha da artırıldı.

EOS, paterni takip ediyor ve Bitcoin’e karşı önemli fiyat hareketi gücü gösterecek kadar ivme kazanıyor. Yazım anında, EOS / BTC ticaret çifti, son 24 saatlik işlem döneminde % 76 arttı.

EOS’un patlaması için olası üçüncü bir açıklama, son stake etme ödülleri duyurusuna bağlanabilir. EOS topluluğu stake etme ödüllerini artırmak için bir teklif düşünüyor.

Stake etme ödülünü artırma önerisi, Block.one tarafından hazırlanan bir rapora dayanıyordu. Teklif, kullanıcıların 24 saat boyunca tek seferlik bir işlem ücreti ödemelerine olanak tanıyan PowerUp modelinden sonra EOS’un ağındaki bir sonraki büyük gelişme olabilir.

cointelegraph


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.