Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 17 Ağustos 2021
Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 17 Ağustos 2021

XRP Fiyat Analizi: 30 Haziran 2021

  • XRP fiyatı, 29 Haziran’da 0,65 $’dan düşük seviyeyi geçerek alıcıların yeniden canlandığını ve satın almaya hazır olduklarını gösteriyor.
  • Küçük bir geri çekilmenin ardından Ripple fiyatı, %70.5 Fibonacci düzeltme seviyesini 0,783 $ olarak etiketlemek için yeniden toplanabilir.
  • Destek seviyesinin 0,581 dolardan kırılması, yükseliş senaryosunu geçersiz kılacaktır.

XRP fiyatı 22 Haziran’daki dipten bu yana daha yüksek bir dip ve iki yüksek zirve oluşturdu. Bu hareket bize alıcıların varlığını gösteriyor. Son yerel zirve bir geri çekilmeye yol açabilirken, boğaların bir araya gelmesine yardımcı olacak ve Ripple’ı kritik seviyelere itecek.

XRP fiyatı yükselmeden önce daha yüksek dipleri gözlüyor

XRP fiyatı 14 Haziran’dan bu yana yavaş bir düşüş eğiliminde ancak satışlar şiddetlenmeden önce 21 Haziran’da 0,783 dolardan orta seviye bir yükseliş oluşturdu. Bu çöküş 22 Haziran’da 0,509 $’da dibe vurdu ve %44 ralli yaparak en sonuncusu olan 0,734 $’da olmak üzere iki yüksek seviye oluşturdu.

Yatırımcılar, XRP fiyatının 0,65 $’dan düşük olan acil destek seviyesine geri çekilmesini bekleyebilirler. Alıcılar Ripple fiyatını kurtarmayı başarırsa, yeni bir yükseliş başlatacak. Bununla birlikte, yükseliş senaryosunda bir başarısızlık oluşursa yükselme potansiyelini etkilemeden düzeltmeyi talep bariyerine 0,581 ABD dolarına kadar uzatabilir.

Ripple fiyatı için ortaya çıkan yükselişin, 14 Haziran’da oluşan yüksek salınımla aynı zamana denk gelecek şekilde, %70.5 Fibonacci geri çekilme seviyesinde 0,783 ABD doları ile daha yüksek bir zirve kurması bekleniyor.

Bu hareket, düşük aralıktan %20’lik bir ralli oluşturacaktır.

XRP/USDT 4-hour chart
Kaynak: TradingView XRP/USDT

Bir geri çekilme beklenirken, destek seviyesinin 0,581 ABD doları seviyesinde kırılması, satıcıların alıcıları ezdiğini gösterecektir. Söz konusu seviyenin altına kısa bir düşüş, yükseliş tezini etkilemeyecek, ancak onu geçememek iyimser senaryoyu geçersiz kılacaktır.

Böyle bir durumda yatırımcılar, talep engelini 0,509 ABD doları olarak belirlemek için Ripple fiyatının %12 düşmesini bekleyebilirler.

XRP şu an ne kadar?

XRP
Previous 25
Next 25
#CoinPriceMarketcapChange (24H)

fxstreet


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.