bitcoin
Bitcoin'de son durum: BTC/USD halving'e kadar nasıl hareket eder?

Bitcoin 10.000 doların üzerinde… Bu seferki yükseliş neden farklı olabilir?

Kısa vadeli düzeltme sona erdi ve Bitcoin 10.000 dolarlık psikolojik direnci kırarak bir kez daha beş haneli rakamlara geri döndü. Yeni yılın en yüksek seviyesine ulaşıldı ancak bu sefer farklı olan ne?

Toplam kripto piyasa değeri 300 milyar dolara yaklaşıyor ve bu da 6 ayın en yüksek seviyesi. En son toplam sermaye 300 milyar doları aştığında 2019 yılının Ağustos ayında görülmüştü ve sonra piyasa düşüşe geçmişti.

Bitcoin 10.000 dolara geri dönüyor

Tradingview.com grafiklerine göre, BTC, bugün 10.400 doları gördü ve bu yılki en yüksek fiyatını gördü.

bitcoin

İki gün görülen düşüş, fiyatları 9.700 doların biraz üzerine düşürdü, ancak bu seviyeye tutunabilen BTC/USD paritesi, ardından % 6’nın üzerinde bir kazanç sağladı. Bitcoin için bir sonraki direnç seviyesi 10.750 dolar civarında ve bu da son piyasa momentumundan sonra bekleniyor.

CNBC’nin ‘Fast Money’ programında ​​analistlere bu sefer farklı bir şey olup olmadığı soruldu. Soru, ertesi yıl 4.000 doların altına düşmeden önce fiyatları 20 bin dolara çıkaran 2017 rallisine atıfta bulundu.

Cevap veren ilk analist, birçok zayıf oyuncunun artık piyasadan çıktığını belirtti. Ayrıca, “kurumsal katılım açısından işler yolunda ilerliyor ve dünyadaki merkez bankaları artık kendi kripto para birimlerini araştırıyorlar” şeklinde bir yorum yaptı.

Güvenli sığınak anlatımından da bahsedildi ve Bitcoin yine altınla karşılaştırıldı. Grafiklere göre altın fiyatları da şu an yaklaşık 1,570 $/oz civarında yeni bir yüksek seviyede yer alıyor.

Bankacılığa geri dönersek, kısa süre önce bu durumun almasıyla sonuçlandı;

Merkez bankacılarının paralarını devalüe etmek için kendi kendilerine kurdukları bir dünyada, Bitcoin kazanır.

Bitcoin: Yeni Bir Anlatı

BTC, bu sefer yeni zirvelere çıktığında görünüm çok farklıydı, bugün var olan ekonomik baskı yoktu ve diğer güvenli sığınak varlıkları performansını yansıtmıyorlardı.

Jeopolitik gerilimler ve Coronavirüs (Covid-19) salgını gibi küresel olaylar, Bitcoin’in sıkıntı zamanlarında gidilecek bir varlık olduğu fikrine katkıda bulundu.

Merkez bankası parasal manipülasyonu ile ilgili olarak, sadece merkezi olmayan dijital varlıkların çekiciliğini güçlendirebilecek şeyler hızlı bir şekilde iyileşme olasılığı düşüktür.

Buna yaklaşan halving ile ilişkili arz ve talep etkilerine ve Google aramalarındaki ve kamu yararındaki artışı eklenirse başka bir yükseliş rallisi için bol miktarda katalizör olduğu söylenebilir.

kaynak: bitcoinist

Hatırlatma:

EngineeringRobo Ocak ayındaki yüzde 50 getiri performansıyla dikkat çekmişti. EnginneringRobo, Şubat getirisi de aynı hızla devam ediyor. Örneğin BTC/USD günlük sinyalinde 6 Şubat tarihli Buy1 sinyali başarıyla çalışarak kısa vadeli son Bitcoin yükselişini yakalamış bulunuyor.

https://www.tradingview.com/x/Yc3eXx2k/

Bunun yanında uzun vadeli trendlerde başarı oranı daha yüksek olan Robo’nun stratejilerinin kısa vadeli işlemlerde de kararlı sonuçlar verdiğini görebilirsiniz.

Siz de Robo’nun 7 farklı stratejisini bir hafta boyunca ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Bunun için bizimle irtibata geçmeniz yeterli.


İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.İçerikteki bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapacağınız herhangi bir yatırımdan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparaanaliz.com sorumlu değildir. Yatırım faaliyeti, sonuç olarak bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan da takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olarak Bitcoin ve altcoin analizlerimize anında ulaşabilirsiniz.


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da işlem yaparken yüzde 20 komisyon indirimi almak için buradan hesap açabilirsiniz.